Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,358.51
-1209.19
Ethereum
$3,385.29
-94.99
Dogecoin
$0.13
-0.01
Ripple
$0.47
-0.01
Binance Coin
$595.04
-7.16
Litecoin
$76.88
-2.5
Monero
$168.77
-9.08
Cardano
$0.40
-0.02

Binance CEO’su CZ, Piyasa Dalgalanmalarını Sınırlamak Adına Yeni Bir Strateji Geliştirdi

1

Regülatörlerden gelen sürekli baskılar ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından nispeten yeni başlatılan bir dava ile birlikte, Binance’in Üst Yöneticisi, Binance Spot platformunda Spot DCA’nın (Dolar-Maliyet Ortalaması) hayata geçirildiğini bildirdi.

Dünyanın önde gelen kripto para borsası, piyasada yaşanan sarsıntının etkilerini minimize etmek ve bu zorlu süreçte kullanıcılarının çıkarlarını korumak amacını taşıyor.

Binance Spot DCA’yı Kullanıma Sundu

Kullanıcıların ticaret deneyimlerini iyileştirmek ve piyasa sarsıntılarının etkisini dindirmek için kripto para borsası, en yeni blog yazısında Spot DCA’nın lansmanını ilan etti. Bu yenilikçi özellik, kullanıcıların varlık alımlarını ve satımlarını belirlenmiş fiyat noktalarında ve periyotlarda otomatikleştirmelerine ve böylece piyasa sarsıntılarının etkilerini hafifletmelerine olanak sağlar.

Dolar-maliyet ortalamasının, riski sınırlamak ve piyasa sarsıntılarını kontrol etmek için verimli bir yatırım stratejisi olduğu kanıtlanmıştır. Kripto dünyasında bu özellik, kullanıcılara varlığın güncel piyasa fiyatından bağımsız olarak işlemlerini belirli periyotlarla otomatikleştirmelerine imkan sağlar.

Spot DCA sayesinde kullanıcılar, zamanla ortaya çıkan ortalama fiyatlamadan yararlanabilir ve böylece kısa vadeli fiyat sarsıntılarının etkisini hafifletebilirler.

Riski Düşürmek ve Kullanıcı Güvenini Yükseltmek

Spot DCA, kullanıcıların belirlenmiş parametrelere bağlı olarak alış veya satış emirlerini otomatik olarak uygulayabilen ticaret botları kurmasına izin verir. Bu sayede kullanıcılar piyasa düşüşlerinden avantaj sağlayabilir, daha uygun fiyatlardan varlık biriktirebilir ve aynı zamanda fiyatlar belirledikleri kar oranını aştığında kâr elde edebilirler.

Kripto para borsası, SEC tarafından yakın tarihlerde başlatılan bir dava da dahil olmak üzere düzenleyici denetimlerle karşı karşıya bulunuyor.

Dava, şirketin lisanssız bir borsa işlettiğini, lisanssız menkul kıymetler sattığını ve müşteri fonlarını kendi fonlarıyla karıştırdığını öne sürüyor. SEC ayrıca Binance, Binance.US ve kurucusunu yatırımcıların varlıklarını kullanarak kendilerini zenginleştirmekle itham etti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.