Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,439.62
-1447.78
Ethereum
$3,396.28
-72.14
Dogecoin
$0.13
-0.01
Ripple
$0.47
-0.02
Binance Coin
$594.01
-10.9
Litecoin
$77.24
-1.41
Monero
$170.65
-2.63
Cardano
$0.40
-0.02

SEC – Coinbase Davasında Şaşırtan Değişiklik!

0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase’e karşı açtığı davanın hakimi beklenmeyen bir şekilde değiştirildi. Yeni atanan yargıç, öncekinden daha tecrübeli ve şu an başka bir kripto para davasını da yürütüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase’e yönelik açtığı davada yargıç değişikliği gerçekleştirildi.

Bu değişiklik, davayı başlatıldıktan 10 gün sonra geldi ve Jennifer Rearden’ın yerine Katherine Polk Failla göreve başladı.

Bitfinex ve Tether’e Karşı Açılan Davanın Hakimi

Obama döneminden beri görevde olan Failla, halen USDT ve kripto paraların fiyatlarını manipüle ettikleri gerekçesiyle Tether ve Bitfinex’e karşı açılan başka bir davayı da yürütmekte. Davanın sürecinde, USDT’nin 1:1 oranında desteklenip desteklenmediğini araştırma taleplerini kabul eden Failla, önceki yargıca göre kripto para piyasalarının işleyişi ve terminolojisine daha fazla hakim bir figür olarak kabul ediliyor.

Değişikliğin Sebebi Binance ile mi Alakalı?

Dosyada, yargıç değişikliğinin neden gerçekleştirildiği belirtilmiyor. Avukat James A. Murphy’ye göre, eski yargıç Rearden, hakim olarak atanmadan önceki altı ayda Gibson Dunn adlı şirkette çalışmaktaydı. Bu şirket, SEC’nin Binance’e açtığı davanın avukatı olarak görev yapıyor. Rearden’ın bu geçmişi dolayısıyla Coinbase davasında yer almayı reddetmiş olabileceği düşünülüyor. Ayrıca, Rearden’ın göreve başlamasının üzerinden sadece altı ay geçmişken, Failla’nın yargıçlık kariyeri 10 yıldır devam ediyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.