Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Ödeme Sektörünün Devlerinden Mastercard, Kripto Para ve Blockchain Konusunda Ticari Marka Başvurusu Yaptı

1

Son yıllarda, pek çok kripto para birimi firmasıyla işbirliği yaparak ödeme kartlarını piyasaya süren Mastercard, kripto para ve blockchain konularındaki belirli alanlara yönelik ticari marka başvurularında bulunduğu belirtildi. Firmanın, bu sektördeki işlemleri basitleştirmek adına bir yazılım geliştirdiği de aktarıldı.

2021 yılının boğa döneminde çeşitli borsalar ve kripto firmalarıyla özel anlaşmalar imzalayan ve kartlarını yayınlayan Mastercard, kripto sektöründeki ilerlemesini devam ettiriyor.

Patent hakları alanında uzmanlaşmış bir avukat olan Mike Kondoudis, Mastercard’ın, kripto ve blockchain konusundaki yazılım geliştirmesi için ticari marka başvuruları yaptığını öne sürdü. Firma, bu yazılım sayesinde VASP’lerin birbiriyle kolayca işlem yapabileceği bir sistem oluşturmayı hedefliyor.

Akıcı kripto para işlemleri amaçlanıyor

Sanal varlık servis sağlayıcıları (VASP’ler) arasında sorunsuz bağlantılar kurmayı ve bu sayede kripto para işlemlerini akıcı bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefleyen Mastercard’ın, cihazlara kolaylıkla yüklenebilen bir API yazılımı oluşturduğu bildiriliyor. Bu yazılım sayesinde, kripto para işlemleri sırasında blockchain ağlarındaki iletişimler doğrulanacak ve böylelikle VASP’ler arasındaki kripto para işlemleri de sorunsuzca gerçekleştirilecek.

Başvurunun 12 Haziran tarihinde yapıldığı ve Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne sunulduğu ifade edildi.

Mastercard, özellikle Gemini borsası ve fintech firması Uphold ile işbirliği yaparak piyasaya sürdüğü kripto para ödeme kartlarıyla dikkat çekmişti. Mastercard’ın en büyük rakibi olan Visa da benzer kartları çeşitli firmalarla ortaklaşa çıkarmıştı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.