Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,540.79
-39.27
Ethereum
$3,568.48
+123.37
Dogecoin
$0.13
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$599.08
+3.29
Litecoin
$74.80
+1.36
Monero
$168.45
-4.99
Cardano
$0.39
+0.01

Binance CEO’su: Bitcoin Yatırımında Bunu Yapsaydınız, Kaybetmezdiniz!

0

Geçtiğimiz günlerde birçok indikatör, daha önceki ayı sezonlarındaki dip seviyelere gelmiş olsa da Bitcoin düşüşlerini durdurmayarak 17.600 dolarlara kadar geriledi. Kanlı bir hafta geçiren kripto para piyasası 7 gün içerisinde yüzde 30’lara varan kayıplar yaşadı.

Bugün kısmen de olsa toparlayan Bitcoin, 20.800 dolar seviyelerine kadar yükselirken piyasanın az da olsa nefes almasını sağladı. Günlük olarak BTC’deki kazançlar yüzde 9’lara ulaşırken özellikle Binance gibi büyük borsaların ve balinaların alış yönlü pozisyon aldıkları dikkatlerden kaçmadı.

Son zamanlarda açıklamalarına hız veren dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su CZ ise yeni bir açıklamada bulundu.

CZ, yukarıdaki Bitcoin grafiği alıntılayarak şu sözleri söyledi:

Tarihsel olarak konuşursak, her “Bitcoin öldü” manşetinde Bitcoin satın alsaydınız, iyi iş çıkarmış olurdunuz.

Mantık: Umutlar kaybedildiğinde, dip noktadasınız demektir.

Bunu bir yatırım tavsiyesi olarak algılamayın

Gerçekten yukarıdaki grafikte olduğu gibi her “Bitcoin öldü” manşetinden sonra BTC’nin yukarı yönlü hareket etmeye başladığı ve işler tersine döndüğünde ise aynı kişilerin “Bitcoin balondur” söylemleriyle boy gösterdiği görülmüştü.

Şu an bakıldığı zaman tüm medya, “Bitcoin öldü” manşetleri atarken, korku ve açgözlülük endeksinin de tarihin en düşük seviyelerinden olan 6 puana gerilediği görülüyor.

Gerek indikatörler, gerekse de marketteki korku durumuna bakıldığı zaman CZ’nin de dediği gibi “umutların kaybedildiği” noktaya gelindiği ya da yaklaşıldığı anlaşılıyor.

Ancak unutmamak gerekir ki “bu seviyeler Bitcoin için dip” demek bu aşamada doğru olmaz. Ancak tarihsel veriler gösteriyor ki Bitcoin yatırımlarını sabırla elinde tutan yatırımcılar ilerleyen süreçte mutlaka kâr etmiş durumdalar.

*Tarihsel veriler, grafik üzerinde kısa bir zaman gibi görünse de aslında uzunca bir zamanı kapsamaktadır. Bu bağlamda bahsedilen tezin, orta ve uzun vadeli yatırımlarda başarılı olduğu unutulmamalıdır.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.