Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

ABD’deki Kripto Para Yasa Tasarısı Oy Birliğiyle Onaylandı

1

ABD Kongresi’nin Finansal Hizmetler Komitesi, kripto varlık sektörü için büyük önem taşıyan bir yasa tasarısını kabul etti.

Komite tarafından onaylanan bu tasarı, kripto endüstrisi için bir milat olarak görülüyor ve kripto para birimlerinin ne zaman menkul kıymet veya emtia olarak kabul edileceğini belirlemeyi sağlıyor. Bu durum, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) sektör üzerindeki etkinliğini artırabileceği düşünülüyor. Ek olarak, yaptırımlar aracılığıyla kripto sektörünü denetlemeye çalışan SEC’in, tasarının yasalaşmasıyla yargısal yetkisini netleştireceği bekleniyor.

ABD Senatosu Tarım Komitesi’nin bugünkü toplantısında aynı tasarının ele alınması bekleniyor. Kongre’de bir kripto düzenleme tasarısının oylamaya sunulması ve Temsilciler Meclisi tarafından tam oylama sürecine sokulması bir ilk oldu. Oylama sonucunda, kripto sektörünün savunucuları önemli bir zafer kazanırken, sektörün düzenleyici belirsizliği azaltılmasında önemli bir adım atıldı.

Bazı analistler, kripto tasarısının Demokratların desteğiyle Senato’da bir şansı olabileceğini belirtiyor. Ancak, Finansal Hizmetler Komitesi’nin en yüksek rütbeli Demokrat Temsilcisi Maxine Waters’ın ve bazı diğer Demokratların tasarıya şiddetle karşı çıkmaları, bir uyarı işareti olarak görülüyor.

Senatörler, ayrıca bugün sabit kripto para birimleriyle ilgili başka bir tasarıyı değerlendirecekler.

Diğer yandan, kripto para piyasaları, Fed’in dün akşam yaptığı 25 baz puanlık faiz artışının ardından, Powell’ın konuşmasına rağmen ayakta kalmayı başardı. Kripto para sektöründe pozitif atmosferin sürmesinde, ABD Komitesi tarafından kabul edilen yasa tasarısının etkili olduğu düşünülüyor.

Bitcoin, Fed kararının ardından günü 29.300 dolar seviyesinde tamamlarken, yatay bir seyir izledi. En büyük kripto para birimi, yeni güne de yatay başlangıç yaptı ve son saatlerde 29.500 dolara yakın bir değerden işlem görüyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.