Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,518.23
-1861.75
Ethereum
$3,424.88
-88.67
Dogecoin
$0.12
-0.01
Ripple
$0.48
-0.03
Binance Coin
$582.69
-25.37
Litecoin
$71.94
-4.95
Monero
$170.84
-2.98
Cardano
$0.38
-0.03

Vitalik Buterin, DOGE Topluluğuna Destek Elini Uzattı

5

Ethereum lideri, karşılaştıkları üzücü haberler nedeniyle Dogecoin ordusuna destek verdi.

Ethereum blockchain’in kurucusu ve öncüsü Vitalik Buterin, X sosyal medya platformundaki hesabından efsanevi meme Shiba Inu köpeği Kabosu’nun vefatı üzerine taziyelerini dile getirdi.

Bu şekilde, Dogecoin topluluğuna desteğini ve saygısını bir kez daha dolaylı olarak göstermiş oldu.

Vitalik Buterin Kabosu’yu andı

Vitalik Buterin, Kabosu’nun sahibi Atsuko Sato’nun (@kabosumama) 19 yaşında hayatını kaybeden Shiba Inu köpeği hakkında attığı tweet’e yanıt olarak, “Huzur içinde yat Kabochan” diye tweet attı. 2010 yılında, Kabosu, internette viral olan fotoğrafları sayesinde ünlendi. 2013 yılında, bu Doge memesinden ilham alan Billy Markus ve Jackson Palmer, ilk meme kripto para birimi olan Dogecoin’i (DOGE) yarattı. Kabosu, DOGE’nin maskotu haline geldi ve hızla büyüyen Dogecoin topluluğuyla birlikte daha da popüler oldu.

Kabosu’nun vefatının ardından, Elon Musk, resmi Dogecoin hesabı ve DOGE’nin kurucusu Markus da dahil olmak üzere kripto topluluğunun birçok önde gelen ismi Kabosu’ya saygılarını sundu ve Dogecoin topluluğunun üzüntüsünü paylaştı.

Vitalik Buterin ve Dogecoin Vakfı

Musk, köpeğin “cennete yükseldiğini” tweetledi ve DOGE’nin yaratıcısı, Kabosu’nun Ölüm ile konuştuğu bir meme paylaştı. Memede, Ölüm köpeğe “Sana en iyisi olduğunu söylediler” diyordu.

Buterin’in DOGE topluluğuna saygı gösterdiği ilk sefer bu değil. Daha önce, Ethereum’un kurucusu, Dogecoin Vakfı’na birkaç büyük bağışta bulundu. 2021’de, DOGE’yi geliştirmek için birkaç öneride bulunma girişimiyle bu organizasyonun bir üyesi oldu. Bu önerilerden biri, DOGE’nin proof-of-work algoritmasından proof-of-stake algoritmasına geçişiydi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.