Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,173.02
+325
Ethereum
$3,758.40
+26.24
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
+0.01
Binance Coin
$602.21
+0.86
Litecoin
$84.98
-0.3
Monero
$141.64
-0.07
Cardano
$0.46
0

UST’nin yükseliş nedeni ortaya çıktı!

0

LUNA son günlerde kripto piyasasına damga vuran bir isim oldu. BTC‘de satışı tetikleyen isim olan popüler kripto para, piyasanın büyük bir çöküş yaşamasına sebebiyet verdiği gözlemleniyor. Tam 3 gün içerisinde toplamda 80 bin adet Bitcoin satışı yapan Luna Foundation Guard, an itibariyle rezervinde bulunan Bitcoin‘leri sıfırlamış durumda.

Bitcoin rezervini sıfırlayana kadar kripto piyasasının ve altcoinlerin resmen canını okuyan LFG, yine de UST’nin 1 dolara ulaşmasını sağlayamamış durumda. BTC satışları sonrası UST satın alan ekip, UST’nin fiyatını sadece 0.70 dolar seviyelerine kadar yükselebilmesini sağladı.

GlassNode’un aktardığı verilere göre, Luna Foundation Guard’ın elinde hali hazırda 1 tane Bitcoin dahi kalmış durumda. Geçtiğimiz saatlerde AVAX rezervini de tüketen vakıf, rezervinde bulunan LUNA‘ların da hepsini sattığı tahmin ediliyor.

Bu satışların ardından UST 1 dolara geri dönemediği görülürken, ilerleyen saatlerde üzerinde artık LFG’nin satıcı baskısını hissetmeyen BTC, tekrardan yukarı yönlü hareketler sergileyecek gibi gözükmekte. Bitcoin‘in önünde ise son engel EGLD Vakfı olduğu tahmin ediliyor. Bitcoin’in düşüşlerinden büyük zarar eden vakıf, rezervinde bulundurduğu 40 bini aşkın BTC‘yi satması, lider kripto paranın düşüşe devam etmesine neden olabilir.

Dönüş için en uygun seviyeye kadar gerileyen lider kripto para, ilerleyen günlerde yukarı yönlü yeni bir trend başlatması beklenmekte.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Kaynak

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.