Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,743.01
-199.65
Ethereum
$3,836.35
+88.4
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$601.81
-0.42
Litecoin
$83.94
-0.8
Monero
$142.56
+1.27
Cardano
$0.46
-0

Twitter Yatırımcıları Elon Musk’a Dava Açtı

0

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alım işlemlerinin geçici olarak durdurulmasının ardından ortalık sakinleşmeden önce uzun bir savaş yaşanacağa benziyor. Milyarderin yapacağı satın alım, yatırımcıların mahkemeye başvurması nedeniyle bir engelle karşılaşmış olabilir.

Elon Musk’a Dava Açıldı

Reuters’in haberine göre Elon Musk, Twitter yatırımcıları tarafından şirketteki hisselerinin gecikmeli olarak açıklanması nedeniyle dava edildi. Söz konusu dava, Çarşamba günü Kaliforniya federal mahkemesinde yapılan bir şikayette dile getirildi.

Ana iddia, Musk’ın 14 Mart itibariyle Twitter üzerindeki toplam hissesini açıklamayarak kendisine 156 milyon dolar kazandırdığı yönünde. Yatırımcılar söz konusu tarihe kadar Musk’ın Twitter’ın %5’inden fazlasını satın aldığını iddia ediyorlar. Musk’ın Twitter satın alımını durdurması kripto para piyasasında da etkisini hissettirmişti.

“Piyasa Manipülasyonu”

Davacı yatırımcılar, milyarderin Twitter hisselerini ‘suni bir düşük fiyattan’ satın alarak piyasa manipülasyonuna başvurduğunu iddia ettiler.

Virginia’da William Heresniak tarafından temsil edilen yatırımcı grubu, Musk’ın Twitter alımını tartışmaya açtı:

“Musk bu tarihten sonra da hisse almaya devam etti ve nihayetinde Nisan ayı başında şirketin %9,2’sine sahip olduğunu açıkladı. Musk, Twitter’daki hisselerini açıklamayı geciktirerek piyasa manipülasyonu yapmış ve Twitter hisselerini suni olarak düşük bir fiyattan satın almıştır.”

Bu gelişme, Musk’ın Twitter anlaşmasını geçici olarak askıya aldığı haberinden kısa bir süre sonra yaşandı. Elon Musk’ın, şirketi satın alma işlemlerinin durdurulma nedeni olarak sosyal medya platformundaki spam ve sahte hesapların sayısıyla ilgili bir karışıklık gösterilmişti.

Ne Musk ne de avukatları açıklama taleplerine henüz yanıt vermedi. Twitter da şimdilik yorum yapmayı reddetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.