Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,000.75
-684.1
Ethereum
$3,480.35
+8.98
Dogecoin
$0.13
-0.01
Ripple
$0.47
-0
Binance Coin
$602.99
+5.3
Litecoin
$77.57
-1.62
Monero
$170.39
-0.79
Cardano
$0.41
-0.01

Tron Kurucusu: “Yeni Hedef Biziz”

0

Kripto piyasasının gözde altcoinlerinden bir tanesi olan Tron, geçtiğimiz günlerde ABD dolarına endeksli bir stablecoin duyurusu yaptı. İlk dönemlerde Luna Foundation Guard ile ortaklaşa bir çalışma yürüttüğü tahmin edilen Tron DAO, son günlerde ise LUNA‘ya saldırı gerçekleştirdiği söylentileri piyasada dolaşmakta. Hiçbir resmi kaynağın doğrulamadığı bu olay Tron DAO‘nun hedef tahtasına oturmasına sebebiyet vermiş durumda.

Justin Sun Is Retiring From Tron – But Not Crypto

Şuan itibariyle Tron DAO’nun ABD dolarına endeksli bir stablecoini olan USDD ve TRX üzerinde büyük bir panik ortamı hakim olmaya başladı. Birçok yatırımcı LUNA’nın Bitcoin alımları ardından yaşadığı yükselişin bir benzerini TRX‘in de yaşayacağını tahmin ederek alım yapmıştı.

Bu beklentileri boşa çıkartmayan TRX, Bitcoin‘in değer kaybettiği dönemlerde dahi yukarı yönlü sert hareketler sergilediği gözlemlendi. Bugün itibariyle ise Tron DAO ve TRX’in Kurucusu olan Justin Sun açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu sözleri aktaran Sun, kritik konulara değindiği görüldü:

“LUNA’DAN SONRAKİ HEDEF TRX GİBİ GÖRÜNÜYOR. TRON DAO RESERVE ONLARA KARŞI ÇIKMAK İÇİN 2 MİLYAR DOLAR DEĞERİNDE BİR SERMAYE AYIRDI.”

LUNA‘dan sonraki hedefin TRX olabileceğini aktaran Sun, bu saldırılar karşısında 2 milyar dolar değerinde bir sermaye ayırdıklarını söylüyor. Yaşanan şoklar kripto piyasasını büyük bir buhrana sürüklemiş durumda. Bu durumlardan en çok etkilenen kripto para birimi olan Bitcoin ise halen bu kötü senaryolara direniş göstermeye çalıştığı gözlenmekte.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.