Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Telegram’a NFT Emoji ve Çıkartmalar Geliyor

3

Telegram, TON blockchainine bağlı kalma kararı aldı ve tokenleştirilmiş emoji ve çıkartmaları içeren NFT’leri desteklemeyi planlıyor.

Kurucu Pavel Durov, merkeziyetsiz mesajlaşma uygulamasının çıkartmaları tokenleştirmesini ve The Open Network üzerinde blockchain işlevselliğini güçlendirmesini planladı.

The Open Network’ün kurucusu Pavel Durov, mesajlaşma uygulaması Telegram’ın geleceğini blockchain teknolojisine bağladı ve Token2049’da özelliklerin tokenleştirilmesi, reklam gelirinin kullanıcılarla paylaşılması ve Tether’ın stabilcoin’inin entegre edilmesi gibi önemli planları duyurdu.

Dubai’deki kalabalık bir salonda konuşan Durov, blockchain’in özgürlüğü ve gizliliği teşvik etme yeteneğini övdükten sonra, The Open Network (TON) üzerinde işlevselliği genişletmek için iddialı planlarını açıkladı.

“Dolayısıyla blockchain’i sevme nedenimiz. Bu özgürlüğün bir teknolojisi. Özgürlüğe önem veriyoruz. Hatta logomuz bile, kağıt uçağı üç boyutta hareket özgürlüğünü simgeliyor,” dedi Durov.

Raporlara göre aylık 900 milyondan fazla kullanıcısı bulunan uygulamanın kurucusu, şirketin kullanıcılarına Telegram üzerinde araçlar, uygulamalar ve işletmeler inşa etme yeteneği vermeyi amaçladığını söyledi.

Durov, Telegram’ın diğer büyük mesajlaşma ve sosyal medya platformlarından farklı bir kullanıcı tabanını paraya çevirme yaklaşımı benimsediğini belirtti. Bu platformlar genellikle kullanıcı verilerini reklamverenlere satarken, Telegram son zamanlarda Ad Network aracılığıyla platformundaki içerik üreticileriyle geliri paylaşma planlarını duyurdu.

Durov, bu adımı sosyal medya tarihindeki en cömert gelir paylaşım modellerinden biri olarak nitelendirdi. Ayrıca, Telegram’ın reklamları ve yayın kanallarını görüntüleme yoluyla elde ettiği gelirin %50’sinin, TON ağı kullanarak kanal sahipleri ve içerik üreticileriyle paylaşılacağını belirtti.


“Tüm bu işlemler, reklamlar için yapılan ödemeler, reklamların geri çekilmesi, blockchain tarafından desteklenmektedir. Bunun için sadece TON blockchain’i kullanacağız.”

Durov, blockchain altyapısında yürütülen reklam pazarının onlarca milyar dolarlık bir değere sahip olabileceğini ve büyük grup sohbetlerinden içerik üreticilerine kadar tüm kullanıcıların gelirin adil bir payını alacağını tahmin ediyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.