Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Son Dakika: Tether’den (USDT) Kritik Hamle!

0

ABD dolarına endeksli lider stablecoin olan Tether (USDT), geçtiğimiz dakikalarda resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir duyuru paylaştı. 30 milyar dolarlık ticari senetlerini sıfırladığını duyuran Tether, yatırımcıların dikkatini çekti.

Uzun bir süredir Tether’in üzerinde büyük bir FUD operasyonu bulunuyordu. Rezervlerinin bir kısmını ticari senetlerde tutmasından ötürü zor bir süreç geçiren lider stablecoin, müjdeyi yatırımcılara şu sözlerle aktardı:

“TETHER, TİCARİ KAĞITLARI REZERVLERİMİZDEN TAMAMEN ÇIKARDIĞIMIZI DUYURMAKTAN GURUR DUYAR. BU HAMLE, JETONLARIMIZI PİYASADAKİ EN GÜVENLİ, LİKİT REZERVLERLE DESTEKLEME TAAHHÜDÜMÜZÜN KANITIDIR.”

“TETHER, 30 MİLYAR DOLARIN ÜZERİNDE TİCARİ SENEDİ HERHANGİ BİR KAYIP OLMADAN ORTADAN KALDIRDI; BU, TETHER’İN REZERVLERİNİN NASIL MUHAFAZAKAR VE PROFESYONELCE YÖNETİLDİĞİNİN BİR KANITI.”

“TETHER AYRICA SON ÇEYREKTE ABD HAZİNESİNE DOĞRUDAN MARUZİYETİNİ 10 MİLYAR DOLARDAN FAZLA ARTIRDI.”

“BU DUYURU AYRICA TETHER’İN DAHA YÜKSEK RİSKLİ VARLIKLARA MARUZ KALMA LİMİTLERİ OLAN ÇEŞİTLENDİRİLMİŞ BİR PORTFÖYE SAHİP OLMASINI SAĞLAR.”

“STABİLCOİN ENDÜSTRİSİ İÇİN ARTAN ŞEFFAFLIĞA YÖNELİK DEVAM EDEN ÇABAMIZIN BİR PARÇASI OLARAK, TETHER’İN ÖRNEK OLARAK LİDERLİK ETME TAAHHÜDÜNÜ GÖSTERİYOR.”

USDT’nin çok daha güvenli ve şeffaf bir stablecoin haline geldiğini vurgulayan Tether, bu hamleler ile diğer stablecoin’lere de örnek olabilir gibi gözükmekte.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.