Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,036.28
-187.67
Ethereum
$3,546.94
+45.23
Dogecoin
$0.14
-0
Ripple
$0.49
+0.01
Binance Coin
$603.87
-1.46
Litecoin
$79.56
+1.58
Monero
$173.65
+3.37
Cardano
$0.41
-0

SEC’in Karar Vermesi İçin Son 10 Gün!

0

Kripto para borsası Coinbase ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki soğuk savaş devam ediyor. Olayın çıkış noktası, SEC’in geçen ay Coinbase’e bir “Wells Notice” yayınlamasıyla başladı. Wells Bildirimi, Komisyonun kendilerine karşı icra takibi başlatmayı planladığını gösteren bir soruşturmanın bulgularına dayanarak SEC tarafından bir kişi veya şirkete gönderilen resmi bir beyandır. SEC’in bu hamlesi Coinbase’i o kadar kızdırmış olmalı ki SEC’e karşı hızla dava açtı.

SEC’in dava açması beklenirken Coinbase’in halka dava açma hamlesi sürpriz oldu. Davanın nedeni, Temmuz 2022 tarihli bir dilekçeye dayanıyor. Temmuz 2022 tarihli bir dosyalamada, kripto para birimi borsası Coinbase, SEC’den menkul kıymetlerin dijital ihracını ve ticaretini düzenlemek için bir çerçeve taslağı hazırlamasını istedi. Ancak SEC talebe yanıt vermedi. Davaya ek olarak Coinbase, SEC’i kripto para birimi endüstrisi için daha net bir düzenleyici çerçeve talep eden önceki bir dilekçeye yanıt vermeye çağırıyor.

SEC’in Yanıt Vermesi İçin 10 Günü Var!

Coinbase’in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal konuyla ilgili yaptığı açıklamada ABD Üçüncü Devre Temyiz Mahkemesi’nin SEC ile ilgili duyurusunu paylaştı. Grewal’ın kamuoyuna sunduğu bir belgeye göre temyiz mahkemesi SEC’e Coinbase’in itirazlarına yanıt vermesi için 10 gün süre verdi. Bununla birlikte SEC, Coinbase’in menkul kıymetler yasalarının kripto varlıklara nasıl uygulandığına ilişkin taslak talebine de yanıt vermelidir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.