Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,242.80
-679.92
Ethereum
$3,529.96
+14.08
Dogecoin
$0.14
-0.01
Ripple
$0.48
-0
Binance Coin
$607.54
+2.9
Litecoin
$78.44
-1.13
Monero
$170.69
+1.11
Cardano
$0.41
-0.01

SEC, Spot Ethereum ETF’lerini onaylarsa, Çok Fazla Kişi Terste Kalacak!

1

Coinbase kurumsal araştırma analisti David Han, “bu kararda yukarı yönlü sürprizlere yer olduğuna” inanıyor.

Birçok kripto analisti ve daha geniş kripto topluluğu, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Ether borsa yatırım fonlarını (ETF) onaylaması konusunda olumsuz bir görüşe sahip olsa da, bazı analistler “sürpriz bir durum” olabileceğini belirtiyor.

Kripto tüccarı Matthew Hyland, 17 Mayıs tarihli bir X gönderisinde, 142,000 takipçisine şöyle seslendi: “Eğer SEC bir şekilde onaylama kararı alırsa, birçok kişi ciddi şekilde hazırlıksız yakalanacak.”

Hyland, “Eğer insanların %90’ı ETH ETF’nin reddedileceğini düşünüyorsa ve bu kişilerin çoğunluğu bunun bir kripto çöküşüne yol açacağını düşünüyorsa, gerçekte kim satış yapacak?” diye ekledi ve ret beklentisinin “fiyatlandırılmış” olduğunu ilan etti. Yayınlandığı tarihte, CoinMarketCap verilerine göre Ether $3,102 seviyesinde işlem görüyor.

Kripto topluluğunun büyük bir kısmı, SEC’nin spot Ether ETF’lerini onaylamayacağına inanırken, bazı analistler bu durumun fiyatlara zaten dahil edildiğini ve olası bir onayın piyasalarda beklenmedik bir yükselişe yol açabileceğini düşünüyor.

Kaynak: CoinMarketCap

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, spot Ether borsa yatırım fonlarının (ETF) onaylanma olasılığını %35 olarak değerlendirirken, New York merkezli kripto tahmin platformu Polymarket’e göre kripto topluluğu bu oranı %7 civarında tahmin ediyor.

Öte yandan, kripto borsası Coinbase’in kurumsal araştırma analisti David Han, “bu kararın yukarı yönlü bir sürprize açık olduğunu” düşünüyor. Han, Coinbase’in 15 Mayıs’ta yayımlanan aylık görünüm raporunda, onaylanma ihtimalinin %30-40 aralığında olduğunu belirtti.

Han, kripto paraların yaklaşan Kasım ayındaki ABD başkanlık seçimleri öncesinde seçmenler için daha önemli bir konu haline geldikçe, SEC’nin ret kararını sürdürme olasılığının azaldığını açıkladı. “Kripto, seçimlerde bir konu haline geldikçe, SEC’nin bir ret kararını desteklemek için gerekli siyasi sermayeyi harcamak isteyeceği daha az kesin,” dedi.

Han, VanEck ve ARK Invest ETF başvurularının 23 Mayıs’taki ilk son tarihte reddedilse bile, bu kararın dava yoluyla bozulma olasılığının yüksek olduğunu savundu.

Bu görüşler, kripto topluluğunun genel beklentilerini yansıtmakta ve potansiyel onayların piyasa üzerinde yaratabileceği etkiler konusunda farklı tahminler sunmakta.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.