Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,733.57
-1590.33
Ethereum
$3,273.25
-166.41
Dogecoin
$0.17
-0.02
Ripple
$0.54
-0.05
Binance Coin
$595.67
-13.1
Litecoin
$85.61
-10.11
Monero
$124.79
-8.98
Cardano
$0.50
-0.06

SEC, Spot Bitcoin ETF’sini Ne Zaman Kabul Edecek? Bersntein Analistleri Yorumluyor!

0

SEC’in kripto para alanına artan ilgisi göz önüne alındığında, büyük finansal firmaların peş peşe spot Bitcoin ETF başvuruları yapması Bitcoin ve altcoinler için bir can suyu oldu.

Bitcoin ETF başvurularının ardından BTC’nin 31.000 dolar seviyesine kadar çıkması ve altcoinlerde de önemli artışlar görülmesi dikkat çekti.

Spot Bitcoin ETF başvurusunu bugüne kadar onaylamayan SEC’e tüm dikkatler çevrilmişken, yatırım firması Bernstein’den bir ETF raporu yayınlandı.

Coindesk’in haberine göre Bernstein analistleri, SEC’in spot Bitcoin ETF konusundaki tutumunun devam ettirilmesinin zor olduğunu belirtti ve SEC’in spot BTC ETF’nin onaylanma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu dile getirdi.

Gautam Chhugani’nin öncülüğündeki Bernstein analistlerinin raporunda şunlar kaydedildi:

“SEC, spot borsaların (örneğin Coinbase) kendi düzenlemesi altında olmadığını ve bu nedenle spot BTC fiyatının güvenilir olmadığına ve manipülasyona açık olduğuna inanıyor. Bu yüzden spot Bitcoin ETF’nin güvenilir olmayacağını düşünerek onay vermiyor.

ABD’de bir spot Bitcoin ETF’nin olmaması, daha pahalı, likit olmayan ve etkin olmayan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) gibi over-the-counter (OTC) ürünlerin büyümesini teşvik ediyor.

Bu aşamada SEC, kurumsal boşluğu dolduran Grayscale gibi OTC ürünleriyle uğraşmak yerine, daha geniş Wall Street katılımcılarının yönetiminde ve mevcut düzenlenmiş borsaların gözetiminde olan bir spot Bitcoin ETF’yi hedeflemeli ve tercih etmeli.”

Bilindiği üzere, dünyanın en büyük varlık yönetim firması olan Blackrock başta olmak üzere Invesco, Fidelity gibi şirketler de spot Bitcoin ETF başvurusunda bulundular.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.