Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$63,662.49
-862.3
Ethereum
$3,406.53
-9.39
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.57
-0.06
Binance Coin
$568.94
-2.52
Litecoin
$71.20
-0.93
Monero
$160.76
+1.17
Cardano
$0.42
-0.02

Karşıyaka’da Kripto Para Ödeme Planı Hayal Kırıklığı Yarattı: Futbolcular ve Çalışanlar Neye Uğradığını Şaşırdı!

0

Karşıyaka’da kripto para üzerinden ödeme stratejisi belirlemiş olan kulüpte beklenmedik bir sorun ortaya çıktı. Nakite dönüşüm zamanı geldiğinde hesaplarında hiç kripto para bulunmadığını keşfeden futbolcular ve kulüp personeli şok oldu.

Özel bir kripto para borsası ile iş birliği yaparak kulübün ikinci kripto para birimini piyasaya süren Karşıyaka, coin’in işlem tarihinde gecikmeler yaşadı. Bu durum, ödemelerini bu kripto para birimi ile alacak olan futbolcular arasında şaşkınlığa neden oldu.

İzmir’deki Karşıyaka kulübü, 2.5 yıl önce bir kripto para borsası aracılığıyla KSK Fan Token isimli kripto para birimi çıkararak bu alandaki öncü kulüplerden biri oldu. Kulüp, farklı bir borsa ile iş birliği yaparak geçen Mayıs ayında yeni bir proje duyurdu. Yeşil-kırmızılı yönetim bu projeden 35 milyon dolarlık büyük bir gelir elde etmeyi umuyordu ve bu kripto para birimi ile futbolcuların ve kulüp personelinin maaşlarını, hatta EYT kapsamında emekli olan çalışanların tazminatlarını ödedi.

Anlaşmaları gereği, futbolcular kripto paralarının %25’ini Haziran ayında, %35’ini Ağustos’ta ve kalan %40’ını Ekim’de satarak nakite çevireceklerdi ancak bayram süresince şoke oldular.

Kripto paralarını dolar endeksli aldılar ve doların yükselişi sonucunda %25 civarında kazanç sağladılar. Ancak, geçtiğimiz hafta kripto paralarını nakite çevirmek için özel borsanın mobil uygulamasını açtıklarında, hesaplarında hiç coin bulunmadığını keşfettiler.

İŞLEMLER BAYRAM TATİLİ SONRASINA ERTELENDİ Öncelikle 26 Haziran’da işlem yapılabilir olacağı belirtilen, ardından tarihi 28 Haziran’a ertelenen kripto paralarla işlem yapamayan futbolcular hızla yönetime başvurdu. Sorunun bayram tatiline denk gelmesinden kaynaklandığı ve işlemlerin önümüzdeki günlerde başlatılacağı belirtildi. Futbolcular gibi kripto paralarını işleme koyamayan birçok kişi de sosyal medyada durumdan şikayet etti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.