Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

SEC, Ripple XRP Davasında Son Yanıtını İletti

2


Ripple Labs ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yasal mücadelelerinde önemli ilerleme kaydettiler ve SEC, davanın çözüm aşamasındaki son yanıtını dosyaladı.

SEC’nin çözüm özeti yanıtında, SEC, Ripple’ın, blockchain girişiminin dikkatsizce hareket etmediği ve XRP’nin yasal durumu hakkında “geniş kapsamlı belirsizlik” olmaması gerektiğini ısrar etmesine meydan okudu; zira mahkeme daha önce bu “haklı uyarı” savunmasını reddetmişti.

SEC, ayrıca Ripple’ın gelecekte benzer eylemlere gireceği konusundaki görüşünü de koruyor, Ripple 2020’de XRP davası başlatıldığından beri hiçbir kuralı ihlal etmemiş olsa bile.

Çözüm özetine göre, Ripple, 2013’teki XRP ilk para teklifi’nden beri SEC ile işbirliğini vurgularken, sorumluluğunu azaltmaya çalıştı.

Ancak, SEC, yasaya göre, Ripple’ın 2020’den beri ihlallerden kaçınmış olmasına rağmen, başka bir ihlalın hala mümkün olduğunu belirtiyor.

SEC, Ripple’ın dava sonrası davranışını değiştirme konusundaki güvencelerinin, yasakları önlemeyi haklı çıkarmadığını savunuyor. SEC’ye göre, Ripple’ın yasal rehberliği takip ettiği ve gelecekteki XRP satışlarını dava emrine dayanarak yeniden yapılandırdığı iddiaları yanıltıcıdır. SEC, Ripple’ın emri yanlış yorumladığını ve uyumluluk açısından getirdiği sonuçları kabul etmediğini iddia ediyor.

Yanıt, Ripple’ın ABD dışında ve akredite yatırımcılara satış iddialarını reddeder, çünkü bu savunmalar özet yargılamada terkedilmişti.

Ayrıca, Ripple’ın talep ettiği gibi on-demand likidite satışları için sözleşme değişikliklerinin reddedildiği belirtiliyor, çünkü bu sözleşmeler zaten ihlal olarak tanımlanan bazı kısıtlamalardan yoksundu.

Sonuç olarak, SEC, Ripple’ın iddialarının, gelecekteki ihlalleri önlemek için yasaklara ihtiyaç duyulmasının gereğini ortadan kaldırmadığını savunuyor.

SEC’nin çözüm özetindeki yanıtına cevaben, Ripple’ın baş hukuk müşaviri Stuart Alderoty, SEC’nin itibarının devam ettiğini belirtti.

Uluslararası finansal düzenleyicilerin, güçlü kripto lisanslama çerçevelerine sahip olduğu halde SEC’nin çabalarını balık avlama lisansı vermek gibi görmesine şaşıracağını vurguladı.


Alderoty, SEC’nin yasayı tutarlı bir şekilde uygulamadığı için eleştirdi. XRP davasının çözülmesi konusunda iyimser olduğunu belirtti. Kripto topluluğu davayı heyecanla beklerken, analistlerin Eylül civarında nihai bir karar beklediği söyleniyor.

Ripple, Tokyo merkezli danışmanlık firması HashKey DX ile stratejik bir ortaklık aracılığıyla XRPL kurumsal çözümlerini Japon pazarına tanıtmaya hazırlanıyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.