Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

SEC, Ripple Davasından Zarar Gördükten Sonra, Bir Başka Dava Daha Kaybetti

0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kriptoya karşı olan sert tavrı nedeniyle tepki çekiyor ve bir başka davayı daha kaybetti. SEC, Ripple davasından aleyhinde bir karar çıktıktan sonra, şimdi de SPIKES vadeli işlem sözleşmeleri hakkında açılan bir davada haksız bulundu.

Columbia Temyiz Mahkemesi, SEC’nin hisse senedi volatilitelerine dayalı bazı vadeli işlem ürünlerini diğer endekslerle rekabet etmeyi teşvik etmek için daha fazla yük getiren bir tanımlamadan muaf tutma kararının keyfi ve kaprisli olduğunu belirtti. Mahkeme Başkanı Sri Srinivasan, SEC’nin SPIKES endeksine dayalı vadeli işlem ürünlerini menkul kıymetlere dayalı vadeli işlem sözleşmeleri tanımından muaf tutarken nedenini yeterince açıklamadığını belirtti.

Grayscale, Aynı Hukuki Dili Kullanıyor

Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, yargıcın SEC’nin kararını “keyfi ve kaprisli” olarak nitelendirmesine dikkat çekti. Balchunas, bu ifadenin Grayscale’in davasında kullandığı hukuki dil ile aynı olduğunu belirtti. ETF analisti, bunun Bitcoin ile hiçbir ilişkisi olmadığını ancak SEC’nin kaybedebileceğini gösterdiğini vurguladı.

Bunun yanında, durumu daha da ilginçleştiren bir durum, SPIKES davasında SEC’yi haksız bulan mahkeme panelinin üç yargıcından ikisinin aynı zamanda Grayscale davasını da ele alıyor olması.

Bildiğiniz gibi Grayscale, yaklaşık 630 bin BTC’lik GBTC fonunu ETF’ye dönüştürmek için SEC’ye başvurmuştu, ancak bu başvuru geçen yıl SEC tarafından reddedildi. Grayscale, SEC’ye karşı dava açmış ve ilk duruşmada SEC’nin kararının mantıklı bir şekilde açıklanamayacağını, kurumun keyfi ve kaprisli bir şekilde hareket ettiğini iddia etmişti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.