Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

SEC, Bu Defa Ether Vadeli ETF’lerini Değerlendirmeye Hazırlanıyor

3

Daha önce Ether vadeli ETF başvuruları yapan ve SEC’nin uyarıları sonucu isteklerini geri çeken şirketlerin, bu hafta tekrar ve peş peşe başvuruda bulunmaları analistlerin ilgisini çekti. Konuya dair bilgili kişiler, onay garantisi olmamakla birlikte, kurumun bu sefer değerlendirmeye hazır olduğunu belirtiyor.

Bu yıl daha önce değerlendirmeye sunulan fakat sonrasında geri çekilen Ether vadeli ETF’leri bu hafta tekrar gündeme geldi. Öncelikle cuma günü Volatility Shares, ardından pazartesi günü Grayscale, Bitwise, VanEck, ProShares ve Roundhill peş peşe Ether vadeli ETF başvurularında bulundu.

ABD medyasından Blockworks, SEC içerisinden kritik bir bilgi edindi ve konuya dair bilgili iki kişiye dayanarak SEC’nin artık başvuruları değerlendirmeye hazır olduğunu belirtti. Blockworks ile konuşan kaynaklardan biri, başvuruların değerlendirmeye alınacak olmasının, bir onay verileceği anlamına gelmemesi gerektiğini ifade etti.

Bloomberg’in istihbarat analistlerinden Henry Jim de konuyla ilgili olarak, “ETF’i çıkaran şirketler muhtemelen SEC’nin artık istekleri en azından bir değerlendirmeye alacağına inanıyorlar. Bu yüzden, başvuru yapmaktan çekinmek yerine, bir başvuru yaparak şanslarını denemek isteyebilirler.” dedi.

Hatırlanacağı gibi Grayscale, Bitwise ve Roundhill, Mayıs ayında Ether vadeli ETF başvurularında bulunmuşlardı. Ancak SEC, şirketlere bir uyarı yaptıktan sonra tüm başvurular sırasıyla geri çekilmişti.

Öte yandan, Bloomberg’in ünlü analistlerinden James Seyffart ile Eric Balchunas, dün Bitcoin spot ETF’leri hakkında çok önemli bir rapor yazdılar. Raporda, 2023 yılında SEC’nin bir Bitcoin spot ETF onaylama olasılığının %65 olduğu belirtildi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.