Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Rus Vatandaşları Çareyi AltCoin’de Arıyor

0

Blockchain ağları içerisindeki para akışını gizleyerek anonimlik sağlayan gizlilik altcoinleri son 30 gündür bir yükseliş trendi içerisinde bulunuyor. Bazı kripto para analistleri, bu trendin kaynağının jeopolitik gerginlikler olduğunu düşünüyor.

Quantum Economics | LinkedIn

Kripto para analiz şirketi Quantum Economics kurucusu Mati Greenspan, yukarı yönlü fiyat spekülasyonun finansal yaptırımlar nedeniyle gerçekleşmiş olabileceğini söyledi. Gizlilik tokenleri sayesinde göndericilerin ve alıcıların kim olduklarını tespit etmek zorlaşıyor. Bu durum da finansal aktivitelerinin izlenmesini veya görüntülenmesini istemeyen kullanıcıları cezbediyor.

“Bitcoin Yeterince Gizlilik Sağlamıyor”

Greenspan yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Rusya vatandaşlarına uygulanan yaptırımlar nedeniyle birçoğunun kripto paralara yöneldiğini düşünebiliriz. Bununla birlikte Bitcoin’in bazı ihtiyaçlar için yeterince anonimlik sağlamaması sebebiyle Ruslar gizlilik odaklı coinlerden satın alıyor olabilir.”

Monero, MASK ve Decred Gibi Altcoinler Yükselişte

Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük gizlilik tokeni olan Monero (XMR) son 30 günde %35 değer kazandı. Aynı zaman diliminde Bitcoin’de yaşanan yükseliş ise %6 ile sınırlı kaldı.

BCB Group ticaret sorumlusu Lux Thiagarajah, yaptığı açıklamasında Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başlamasının ardından XMR’ye olan ilginin arttığını söyledi.

Arca şirketinde baş yatırım sorumlusu olan Jeff Dorman ise, verdiği demeçte şunları söyledi:

“İnsanlar artık paralarının belirli bir finansal kurum tarafından tutulduğunda kendi paraları olmaktan çıktığını fark etmeye başladı. Bu durum stablecoinler, Bitcoin ve gizlilik tokenleri için boğa lehine gözüküyor.”

Kullanıcıların şifreli kripto paralar ve merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarını kullanmasını sağlayan Mask Network’ün altcoini MASK da son günlerde yükseliş yaşayan kripto paralar arasında bulunuyor. Diğer bir gizlilik tokeni olan Decred (DCR) de 759 milyon dolar piyasa değerine sahip ve son 30 günde %9 değer kazandı.

Monero Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey | Nicepara

Kripto endeks platformu Phuture büyüme sorumlusu Charles Storry ise yaptığı açıklamasında gizlilik odaklı protokollerin altcoinlerinin fiyatında yaşanan yükselişin, DeFi sektöründen gizlilik tokenlerine yapılan göç nedeniyle yaşanmış olabileceğini söyledi.

Bununla birlikte gizlilik tokenleri arasında kayıp yaşayanlar da var. Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük ikinci gizlilik tokeni olan Zcash (ZEC) son 30 günde %5 kayıp yaşadı.

Bu yorumların bir yatırım tavsiyesi olmadığını hatırlatır, yalnızca popüler kripto para içerik üreticilerinin yorumlarını sizlere ilettiğimizi tekrarlamak isteriz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.