Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,167.57
+366.82
Ethereum
$3,755.98
+24.22
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
+0.01
Binance Coin
$601.74
+1.17
Litecoin
$85.00
-0.12
Monero
$141.29
+0.26
Cardano
$0.46
0

Polkadot 10 Milyon DOT Ödülünü ve JAM Güncellemesini Tanıttı

2

Gavin Wood, planlanan güncelleme hakkında Gray Paper’ı Dubai’deki Token2049 kripto konferansında tanıttı.

Polkadot’un kurucusu Gavin Wood, ağ için planlanan Join-Accumulate Machine (JAM) güncellemesini anlatan Gray Paper’ı tanıttı. Bu duyuru, Wood’un Polkadot’un geleceği hakkındaki sunumunda Dubai’deki Token2049 kripto konferansında yapıldı.

Polkadot’un arkasındaki kuruluş olan Web3 Foundation, JAM protokolünün geliştirilmesinde çeşitliliği teşvik etmek için 10 milyon DOT ödül havuzunu duyurdu.

Firmanın açıklamasına göre:

“JAM Uygulayıcı Ödülü, JAM uygulamalarının geliştirilmesine katkı sağlayan projeleri başlangıçtan itibaren finanse etmek ve desteklemek amacıyla tasarlanmıştır.”

Web3 Foundation, JAM’ın Polkadot’a genel “hizmetler” çalıştırmasına izin vereceğini ve çekirdeklerde işlem sonucunu işlemek için akıllı kontrat mantığını çalıştıracağını belirtti. Bir yan zincir hizmeti, mevcut Substrate tabanlı yan zincirleri çalıştıracak, bu da geliştiricilerin hala Substrate’i kullanarak blok zincirlerini geliştirebilecekleri ve dağıtabilecekleri anlamına geliyor.

Blockchain ağının bir destekçisi olan Goku, güncellemenin Polkadot’un “ölçeklenebilirlik, güvenlik veya verimlilik sorunu olmaksızın her türlü hizmet veya uygulamayı işleyebilen gerçek bir çok çekirdekli dünya bilgisayarı” haline gelmesine olanak tanıyacağını açıkladı.

“Polkadot zaten bir çok çekirdekli işlemci haline geldi, ancak bu yan zincirlere sınırlıydı. Fikir, bunu daha da genelleştirmek, neyin nasıl ve nerede dağıtıldığı konusunda tamamen fikir belirtmemek, tüm yan zincirleri, yani toplu işlemleri, bir uygulama katmanı hizmetine dönüştürmek ve Polkadot’un bulut hizmeti altyapısına benzer bir şeye dönüşmesini sağlamaktır.”

Önerilen güncelleme, ağın DOT tokenini kullanmaya devam edecektir. Haberin ardından, dijital varlık mevcut düşüş eğilimine karşı gelerek yaklaşık %3 oranında artarak 7 dolara kadar yükseldi. Ancak basın zamanına kadar 6,62 dolara geriledi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.