Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,715.92
-487.84
Ethereum
$3,835.35
+76.52
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$600.64
-0.86
Litecoin
$83.94
-0.96
Monero
$142.97
+2.3
Cardano
$0.46
-0

Luna 2.0 sonrası Luna son durumu ne oldu?

0

Terra 2.0, hafta sonu piyasaya sürüldükten sonra yeni LUNA tokeni, son 24 saatte oldukça volatil hareketlere maruz kaldı. 

Yeni Luna tokeni, hafta sonu entegrasyonunu tamamlayan kripto para borsalarında listelenmeye başladı. Terra 2.0’un başarılı bir şekilde yayına alınmasının ardından LUNA tokeninin listelenen borsalarda son derece yüksek volatiliteyle zaman zaman farklı fiyatlardan işleme konu olduğu görüldü. 

Şu an yeni LUNA tokeni, işlem hacminin -Binance’in yokluğunda- neredeyse yarısına sahip olan Kucoin borsasında, 0,5 dolardan işleme açıldıktan sonra hızlı şekilde 12 dolara kadar yükseldi. Ardından 3,3 – 7 dolar bandında görülen volatilite sonrası yeni LUNA, 5 dolar bandında denge buldu.

Bybit borsası ise yeni LUNA’yı 0,5 dolardan işleme açtıktan sonra kripto paranın en yüksek değerine ulaştığı borsa oldu. LUNA, Bybit’te alım – satıma açılmasının ardından kısa bir süre 30 dolardan işlem gördü. Şu an ise LUNA, Bybit’te 6 dolar bandında hareket ediyor. 

LUNA tokeni, piyasaya çıktığı ilk gün 281 milyon dolarlık bir işlem hacmine sahip oldu. Dün işlem hacmi 150 milyon dolara geriledikten sonra haftanın ilk günü son 24 saatlik işlem hacmi, 133 milyon dolara düştü.

Binance, yeni LUNA tokenini 31 Mayıs’ta listeleyecek

Binance, Bugün Luna Classic olarak adlandırılan eski LUNA tokeninin en yüksek işlem hacmine sahip kripto borsasıydı. Borsa, Terra 2.0’ın piyasaya sürülmesinden önce bir açıklama yaparak yeni LUNA tokenini 31 Mayıs tarihinde listeleyeceğini duyurdu. Bununla birlikte LUNA airdrop’larının da Binance kullanıcılarına dağıtılması bekleniyor.

Diğer yandan Binance, diğer borsalardan daha temkinli şekilde yaklaştığı Terra 2.0 ağı için bazı önlemler alıyor. Buna göre Binance platformunda yeni LUNA tokeni, normalden daha riskli olarak görülen kripto paraların bulunduğu kategori olan inovasyon alanına alınacak ve kullanıcılardan bu tokenle işlem yapmadan önce ilk sorumluluk reddini onaylamaları istenecek.

Terra 2.0 yayına alındıktan sonra listelenen borsalardaki işlemlere göre yüzde 80’e ulaşan bir volatilite gördü. Bu yüzden Binance’in kullanıcıları yüksek volatiliteye karşı uyardığı görülüyor. Bununla birlikte Cumartesi günü piyasaya sürüldükten sonra airdrop yoluyla yaklaşık 1 milyar yeni LUNA tokeni dağıtıldığı biliniyor.  

Yazar: Günay Caymaz

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.