Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,282.53
+752.28
Ethereum
$3,747.05
+36.16
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
+0.01
Binance Coin
$602.11
+2.41
Litecoin
$84.97
+0.01
Monero
$141.16
-0.22
Cardano
$0.46
0

Lightning Labs, Stablecoin’leri Bitcoin Blok Zincirine Getiriyor!

1

CEO Elizabeth Stark, Lightning Labs’in Taproot Varlıkları protokolünü kullanarak oluşturulan bir varlıkla bir test işlemi gerçekleştirdiğini söyledi.

Bitcoin’in Lightning Network’ünün arkasındaki geliştirici, Bitcoin blok zincirinde stablecoin’lerin ihraç edilmesine izin vermek için tasarlanmış bir protokolü test ettiğini belirtti.

Bu hafta Financial Times Crypto ve Dijital Varlıklar Zirvesi’nde konuşan Lightning Labs CEO’su Elizabeth Stark, geliştiricinin yakın zamanda Taproot Varlıkları protokolünü kullanarak oluşturulan bir varlıkla Lightning Network üzerinde bir test işlemi gerçekleştirdiğini söyledi.

Stark, “Kodu Ekim ayında erken bir kısmını yayınladık ve aslında geçen perşembe günü, ilk kez bir varlığın Lightning Network üzerinde bir işlem gerçekleştirildiğini gösterdik,” dedi. “Fikir, Bitcoin blok zincirinde kripto dolarlarını ve stablecoin’leri oluşturmaktır,” açıkladı.

Stark, “Gerçek problemleri, meme coin’lerini veya kumarı çözmekten gerçekten derinden endişe duyuyorum,” diye ekledi ve stablecoin’leri ve diğer varlıkları Bitcoin üzerine yerleştirme yeteneğinin “yeni kullanım durumlarını kolaylaştıracağını ve daha fazla insanı para ve dijital varlıkların internetine getireceğini” vurguladı.

CEO, Bitcoin’e yönelik bir geliştirici ilgisinin yarısından sonraki bir dalgasını da vurgulayarak, “birçok geliştiricinin geri döndüğünü” belirtti. Bitcoin üzerinde merkezsiz finans (DeFi) inşa eden geliştiricileri örnek gösterdi ve bitVM gibi projelerin, geliştiricilere Turing tamamlamalı Bitcoin sözleşmeleri oluşturma imkanı sunduğunu sözlerine ekledi.

Sınır ötesi fikrini ortadan kaldırma

Stark’a göre, Lightning Labs’ın teknolojisi “sınır ötesi fikrini ortadan kaldırmak ve sadece insanların küresel olarak işlem yapmasını sağlamak için tasarlandı.”

“Cross-border ödeme kavramını sık sık duyuyoruz,” diye ekledi ve “Artık neden bunu ‘sınır ötesi’ olarak adlandıralım ki? Çünkü sınır ötesi e-postalarımız yok, sınır ötesi metin mesajlarımız yok.” diye sordu.


“Dünyanın öbür ucundaki bir arkadaşıma bir resim göndermek için herhangi bir ücret ödemem gerekmiyor – internet üzerinde değer ve para aynı şekilde işlemeli,” diye devam etti.

Stark, son IMF raporuna işaret etti ve Bitcoin’in “gönderimlerde giderek daha önemli bir kanal haline geldiğini ve gelişmekte olan piyasalarda sermaye kontrollerini kaçırmak için kullanıldığını” belirtti.

Bu bulgu, dedi ki, “Bu yerlerde geliştiriciler ve topluluklarla çalışanlar için hiç de şaşırtıcı değil.” Hiperinflasyon ve otoriter rejimlere tabi pazarlarda, dedi ki, “Bitcoin, diğer seçenekleri olmadığında bir varlık ve işlem aracı haline gelir.”

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.