Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Kuveyt, Kripto Paraları ve Dijital Varlıkları Yasaklama Kararı Aldı

0

Ortadoğu’da kripto para birimlerine yönelik son dönemde yaşanan olumlu gelişmelerin aksine, petrol zengini Kuveyt, kripto para ve dijital varlık işlemlerini yasaklama kararı aldı.

Kuveyt Merkez Bankası, Sermaye Piyasaları Kurulu ve Ticaret ve Endüstri Bakanlığı gibi üst düzey düzenleyici kurumlar, kripto para ve dijital varlıklarla ilgili bir yasak getirildiğini bildiren genelgeler yayımladılar.

Kuveyt medyasındaki haberlere göre, yasaklar Finansal Eylem Görev Gücü’nün (FATF) önerileri doğrultusunda yürürlüğe konuldu. Önerinin temel amacının, kara para aklama ve terörizmin finansmanını engellemek olduğu ifade edildi.

Ödemeler, Yatırımlar ve Madencilik Faaliyetleri Yasaklandı

Genelgeler, kripto paraların ve dijital varlıkların ödeme işlemlerinde kullanılmasının, yatırım olarak değerlendirilmesinin ve madencilik aktivitelerinde kullanılmasının tamamen yasaklandığını belirtti.

Konuyla ilgili konuşan yetkililer, bu alandaki büyük hukuki boşluklara ve bu sebeple yüksek seviyede risklere dikkat çektiler. Sürekli spekülasyonlar üzerinden işlem yapmanın, yatırımcıları sert düşüşler karşısında savunmasız bıraktığı vurgulandı ve Kuveyt’te henüz bir lisanslama düzeninin bile olmadığı belirtildi.

Yasakların getirilmesinin ardından, halkı “kripto paraların getirebileceği tehlikeler” konusunda uyaran bir farkındalık kampanyası da başlatılacak.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.