Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,531.01
+113.41
Ethereum
$3,579.76
+29.85
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$602.67
+1.72
Litecoin
$74.26
+0.1
Monero
$171.42
+4.11
Cardano
$0.39
-0

Kripto Para Sektörüne Japonya’dan Destek: Kurallar Hafifliyor!

0

Kripto para ile alakalı katı kurallarıyla bilinen Japonya’da bu alanı daha kolaylaştırmaya yönelik hareketler görülmeye başlandı.

Japonya Ulusal Vergi Dairesi, kripto parayla ilişkili şirketlerin Japonya’da iş yapmalarını hafifletmek için, bu şirketlerin kendi ürettikleri kripto para birimlerinden elde edilen gerçekleşmemiş kazançlarının artık vergilendirilmeyeceğini duyurdu.

Geçerli Japon kanunlarına göre, bir şirketin kripto para birimlerine sahip olması durumunda, dönem sonunda gerçekleşmemiş kazançlar da vergiye tabi oluyordu.

Bu kuralın, şirketler için bir yük oluşturduğu ve kripto para birimleri ile blockchain inovasyonunu engellediği uzun süredir dile getiriliyor. Bu Japon kanunu yüzünden, bazı şirketler işlerini yurtdışında yürütmeyi tercih etti. Ancak bu revizyonla birlikte, sanal para birimlerinin düzenlemeleri resmi olarak hafifletildi.

Kripto para ile bağlantılı şirketlerin Japonya’da iş yapmasını kolaylaştırmak adına hala ele alınması gereken meseleler olsa da, bu iş ortamının geliştirilmesine yönelik pozitif bir adım atıldı.

Vergilendirme muafiyeti için belirli kuralların olması gerektiği de vurgulandı.

Ulusal Vergi Dairesi’nin bu duyurusuyla birlikte Japon topluluğu ve kripto para işleriyle uğraşan birçok kişi sevinç gösterdi. Bu kuralın düzeltilmesi için aktif olarak çağrıda bulunan Aster Network’ün (ASTR) kurucusu Sota Watanabe şu yorumu yaptı:

Şu anlık, bizim gibi Aster’ın peşinden giden kişiler, artık ülkeden ayrılmak zorunda kalmadan bunu yapabilecekler. Politikacılar ve yetkililerle yapıcı dialogları sürdürmeyi planlıyoruz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.