Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,072.78
+181.15
Ethereum
$3,740.84
+31.52
Dogecoin
$0.17
0
Ripple
$0.54
+0.01
Binance Coin
$601.40
+1.46
Litecoin
$84.80
+0.12
Monero
$140.99
-1.11
Cardano
$0.46
-0

Hong Kong’lu Bir Borsa Elon Musk’ın DeepFake Görüntüleriyle kullanıcıları Dolandırdı!

1

Bir sahte kripto borsa platformu, Elon Musk’ın yapay zeka tarafından üretilen videolarını ve yanıltıcı bilgileri kullanarak kripto ticaret hizmetlerini tanıttı.


Hong Kong yetkilileri, Tesla CEO’su ve Dogecoin savunucusu Elon Musk ile sahte ilişki kurmuş olan, lisanssız ve dolandırıcı bir kripto para borsasına yaklaştı.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (HKSFC), yapay zeka (AI) tabanlı kripto ticaret hizmetleri sunduğunu iddia eden Quantum AI adlı bir varlığa karşı bir uyarı yayınladı.

Hong Kong merkezli Quantum AI, artık faaliyet göstermeyen web sitesinde Musk ile doğrudan ilişkilendirildiğini iddia etti. Web sitesinde, Musk’ın kripto ticareti için temel AI teknolojisini geliştirdiği belirtildi. Ayrıca, varlık, web sitesi ve sosyal medya hesaplarında Elon Musk’ın AI tarafından üretilmiş videolarını ve görüntülerini sergilediği tespit edildi.


Hong Kong SFC, Quantum AI’ın kendisi hakkında “yanıltıcı ve gerçek dışı bilgiler yayma” şüphesini de taşıyor. Bu bilgiler, açıklanmayan bir haber web sitesi üzerinden yayıldı ve Quantum AI’ın kripto ticaret hizmetlerini tanıtmak ve Hong Kong’daki dikkatsiz kripto yatırımcılar arasında güvenilirlik sağlamak amacıyla yapıldı. Hong Kong SFC’nin uyarısı şöyle:

“Şirket, ‘haber’ web sitesinde Hong Kong halkının kripto paralarla ticaret yapmak için teknolojisini kullandığını ve ‘gerçek olamayacak kadar iyi’ getiriler elde edebileceğini iddia ediyor.”

Yerel medya kuruluşu Jinse, HKSFC’nin Hong Kong polisine Quantum AI’ın web sitesini engellemesini ve ilgili tüm sosyal medya sayfalarını kaldırmasını istediğini rapor etti.

Toplamda, Hong Kong’da 23 kripto borsası lisans başvurusunda bulundu. HKSFC, Şubat ayında kripto lisans başvurularını kabul etmeyi durdurdu ve tüm lisanssız varlıklara Mayıs sonuna kadar işlemlerini sonlandırmalarını emretti.

Lisanssız kripto borsalarına yönelik devam eden mücadele sırasında, Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) ve Hong Kong Merkez Bankası, varlık tokenleştirme konusunda HSBC ve HashKey gibi yerel özel sektör firmalarıyla işbirliği yapacaklarını açıkladı.

7 Mayıs’ta HKMA, endüstri temsilcileri ve düzenleyicilerden oluşan özel bir topluluk olan “Proje Ensemble Mimarisi Topluluğu”nun oluşturulduğunu duyurdu. Bu girişim ayrıca, merkez bankası dijital para birimleri arasında etkileşimliliği teşvik etmeyi ve desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu tür dijital paralar, bankalar ve finansal kurumlar arasında kullanılan bir tür dijital paradır.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.