Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Hong Kong’da Kripto Evrimi Devam Ederken Bankalar Hala Tereddüt Ediyor

0

Hong Kong, 1 Haziran’da yeni kripto düzenlemelerini hayata geçirerek bu sektörde hızlı adımlar attı, fakat bazı geleneksel bankalar hala tereddütlerini koruyor. Gelen haberlere göre, iki büyük banka, kriptoya ilişkin her türlü işlemi yasakladı…

Önceki yıl Bitcoin ve Ethereum ETF’lerini onaylayan ve bu yıl 1 Haziran’da yeni kripto düzenlemelerini devreye sokan Hong Kong, geleneksel kuruluşları ikna etmede güçlük çekiyor.

Amerikan medyası Wall Street Journal’ın haberine göre, iki büyük geleneksel banka, kripto ile doğrudan ilişkili tüm faaliyetleri durdurdu. Ayrıca haberde, bu tür büyük bankaların, kripto platformlarının para hesaplarını açmakta hala direnç gösterdiği belirtildi.

Hong Kong’da bu tür bir durumun ilk kez yaşanmadığı biliniyor. Tüm dünya çapında şubeleri ve iştirakleri olan büyük bankalar, buradaki kripto büyümesine henüz uyum sağlamış değiller. Hatta kısa bir süre önce Hong Kong düzenleyici birim, birçok banka yöneticisi ile görüşerek, lisanslı kripto şirketlerine kolaylıklar sağlanmasını talep etmişti.

Regülatörler ve banka yöneticileri arasındaki görüşmelerin yaz ve sonbahar aylarında da süreceği belirtiliyor.

Banka yöneticilerinin kripto paralar konusundaki en büyük endişeleri, kara para aklama olasılığı olarak biliniyor. Ayrıca, bankaların kripto şirketlere yönelik risk analizi yapmakta zorlandığı, çünkü bu tür şirketlerin geleneksel firmalara kıyasla yol haritalarının belirsiz olduğu ifade ediliyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.