Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Grayscale’ın GBTC Fonunda, Uzun Bir Sürenin Ardından İlk Giriş Gerçekleşti

1

Grayscale Yatırımları’nın GBTC’si, Ocak ayından beri Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinden sonra ilk kez günlük giriş gördü.

Grayscale Investments, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için ilk net pozitif giriş gününü kaydetti. Bu, Ocak ayında Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürülmesinden bu yana devam eden yaklaşık dört ay süren sürekli çıkışların ardından geldi.

Farside verilerine göre, Grayscale’in GBTC’si, 11 Ocak’tan bu yana yaklaşık 17,5 milyar dolarlık çıkış kaydettikten sonra 3 Mayıs’ta 63 milyon dolarlık bir giriş kaydetti.

Diğer rapor edilen fonlar arasında Franklin Templeton’ın Bitcoin ETF’si (EZBC), 60,9 milyon dolarla şimdiye kadar ki en yüksek girişi gördü.

Ayrıca, Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC), 102,6 milyon dolarlık girişlerle öne çıkarken, onu 33,5 milyon dolarlık girişle Bitwise Bitcoin Fund (BITB) ve 33,2 milyon dolarlık girişle Invesco Galaxy Bitcoin ETF (BTCO) izledi.

Kaynak Farside


Kripto topluluğu, fonların Bitcoin’in fiyatını nasıl etkileyebileceği üzerine yoğun bir şekilde tartışıyor.

Kripto yatırımcısı DivXman, takipçilerine GBTC’nin tüm spot Bitcoin ETF’lerinde satış baskısının “ana kaynak” olduğunu belirtirken, aynı zamanda “gelgitlerin” değişmekte olduğunu söylüyor.

DivXman, 3 Mayıs tarihli bir paylaşımında 20.800 X takipçisine şunları dile getirdi: “Bu, ETF’lerin toplu olarak madencilerin yaratabileceğinden daha fazla BTC satın alırken, satış baskısında önemli bir azalma ve talepte artış anlamına geliyor.”

Kripto trader’ı Jelle ise aynı gün 80.300 X takipçisine Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlediğini öngörüyor.

“Grayscale’in ETF’sine 60 milyon dolarlık giriş oldu. Halving düşüşü sona erecek ve kısa bir süre sonra Bitcoin altı haneli fiyatları takip edecek.”

Bu arada, kripto trader’ı Jordan Lindsey, Bitcoin’in fiyatındaki hareketliliğe işaret ederek “hem çıkışlara hem de girişlere açıkça tepki verdiğini” belirtiyor.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içinde yüzde 4,91 artarak, şu anda 63.900 dolara ulaştı.

Grayscale’in 11 spot Bitcoin ETF’sinin piyasaya sürülmesinden bu yana devam eden çıkışlarının arkasında çeşitli faktörler bulunuyor. Bunlardan biri, GBTC’nin diğer mevcut ETF’lere kıyasla yüksek ücretlerinin olması. GBTC’nin ücreti yüzde 1,5 olarak belirlenmişken, diğer ETF’lerin ücretleri genellikle yüzde 1’in altında seyrediyor.

Şu anda en düşük ücrete sahip olan Franklin Templeton’un ücreti yüzde 0,19. Bunun yanı sıra, iflas eden kripto firmaları FTX ve Genesis’in alacaklılara geri ödeme yapmak için büyük miktarda GBTC hissesi satması da bu durumda etkili olmuş.

Cointelegraph’un 6 Nisan’da verdiği habere göre, Genesis’in 32.041 Bitcoin satın almak için yaklaşık 36 milyon GBTC hissesini 2,1 milyar dolara sattığı biliniyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.