Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Ferrari’de Kripto Para Dönemi

2

ABD’de lüks spor araçlarını satan Ferrari, kripto paralarla yapılan ödemeleri kabul edeceğini belirtti. Bu yönde gelen yüksek müşteri talepleri sebebiyle, şirket bu uygulamayı Avrupa’ya da yaymayı planlıyor. Ferrari’nin bu stratejisinin arkasında, yeni zengin kitlelere erişmek istemesi yatıyor gibi görünüyor.

Otomotiv dünyasında birçok şirket, Bitcoin ve diğer kripto paraların dalgalanma riskleri sebebiyle bu ödeme yöntemine mesafeliydi.

Enrico Gallier, Ferrari’nin Pazarlama ve Satış Direktörü, müşterilerinin büyük bir kısmının kripto paralara yatırım yaptığına dikkat çekti ve bu adımın sektör ve bayilerden gelen isteklere cevap olarak alındığını ifade etti:

“Genç yatırımcılar arasında kripto paralarla zengin olanlar var. Bazıları ise yatırımlarını çeşitlendirmek istiyor.”

FERRARI’NİN ASIL ODAĞI YENİ ZENGİNLER OLABİLİR
CNBC’ye göre, Galliera Ferrari’nin kripto ile ne kadar araç satmayı planladığını kesin bir rakamla ifade etmedi ancak firmanın sipariş kapasitesinin oldukça yoğun olduğunu, 2025’e kadar dolu olduğunu ancak bu yeni ödeme yöntemini denemek istediklerini belirtti. Galliera, “Bu yöntem, daha önce müşterimiz olmayan ancak Ferrari satın almaya maddi kapasitesi olan kişilere ulaşmamızı kolaylaştıracak.” dedi.

Ferrari sözcüsü, kripto paralarla ödeme alındığında fiyatın sabit kalacağını ve ekstra bir ücret talep edilmeyeceğini vurguladı.

Bu sene içerisinde Ferrari, Amerika’da 1.800’ün üzerinde otomobil satışını tamamlamış durumda.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.