Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,167.57
+366.82
Ethereum
$3,755.98
+24.22
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
+0.01
Binance Coin
$601.74
+1.17
Litecoin
$85.00
-0.12
Monero
$141.29
+0.26
Cardano
$0.46
0

FBI Kripto Yatırımcılarını Uyardı!

2

Piper Alderman ortağı Michael Bacina, FBI’ın Amerikalıları lisanssız para transferi hizmetlerinden kaçınmaları konusunda uyardığı son duyurusunun, kripto hizmetlerinin nasıl işlediği konusunda “çok fazla incelik” kaçırdığını belirtti.

Bir kripto avukatına göre, Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) Amerikalıları kayıtsız kripto para transferi hizmetlerinden kaçınmaları konusunda yaptığı son uyarı, akıllı kontrat destekli gizlilik araçlarına yönelik olabilir.

25 Nisan’da yapılan bir kamu hizmeti duyurusunda, FBI Amerikalıları yalnızca mevcut Müşterini Tanı (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) yasalarına uygun olan kayıtlı Kripto Para Hizmetleri İşletmelerini kullanmaları konusunda uyardı.

FBI, duyurusunda son zamanlarda “federal yasa gereği” lisanslı olmayan kripto para hizmetleri üzerinde yasal işlemler yaptığını belirterek, lisanssız hizmetleri kullanan herkesin, özellikle paranın yasadışı yollarla elde edilen fonlarla karıştırıldığı durumlarda, yasa uygulama eylemleri sırasında “mali kesintilerle” karşılaşabileceğini yazdı.

Piper Alderman avukatlarından Dijital Varlık Ortağı Michael Balcina, FBI’ın duyurusunun kullanıcıları kripto para karıştırma hizmetlerinden kaçınmaları konusunda uyardığına dair bir izlenim verdiğini ancak “geniş” uyarının detayların büyük bir kısmını kaçırdığını söyledi.


“Bu, Samourai veya Tornado Cash gibi akıllı kontrat destekli gizlilik araçlarından tüketicileri uzaklaştırmaya yönelik bir girişim gibi görünse de, bu çok geniş bir uyarıdır ve merkezi olmayan sistemlerin nasıl işlediği konusunda birçok ince ayrıntıyı göz ardı ediyor.”

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.