Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$63,853.66
-48.46
Ethereum
$3,114.72
+61.34
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.49
0
Binance Coin
$559.15
+12.35
Litecoin
$77.87
+0.39
Monero
$122.09
+4.37
Cardano
$0.46
+0.01

Eşlerini Bitcoin ile Aldatanlar

3

Yeni araştırma, Bitcoin ve kripto alımları konusunda bir durumu ortaya çıkardı. Öyle görünüyor ki dikkat çeken bir oranda Amerikalılar yaptıkları kripto alımları konusunda eşlerini “aldatıyor”.

Gizli Bitcoin ve kripto alımları ve finansal aldatma

Kripto para sektörü ile ilgili yapılan son araştırma, her 5 Amerikalıdan ikisinin kripto para alımlarını eşlerinden gizli tuttuklarını itirafını ortaya çıkardı. Kripto alımlarını gizli tutan eşler, bunları açıklamaları durumunda ilişkilerinin zarar görebileceğinden endişe ediyor.

Kadınların Bitcoin'e Yönelik İlgisi - Myfikirler.org

Bitcoin ve kripto alımlarını gizleme sebepler

Circuit’in yaptığı araştırmaya göre, Amerikalıların beşte ikisi, finans  söz konusu olduğunda ve özellikle de kripto para alımlarında eşlerinden gizli işler yapıyor. Peki, eşler niye Bitcoin ve kripto alımlarını gizli tutmayı seçiyor. Buna verilen başlıca cevap, böyle bir alımın açıklanması durumunda ilişkilerine zarar vereceğini düşünmeleri. Tabii daha başka sebepler de var.

Araştırmanın bulgularını özetleyen blog makalesinde, kararlı bir ilişkisi olan Amerikalıların, yaptıkları kripto alımlarını 2 sebeple eşlerine açıklamadığı belirtiliyor. Birincisi onlara göre bu çok da önemli bir şey değil. İkincisi ise bu alımlar eşlerini ilgilendiren bir durum değil. Araştırma aynı zamanda çocuklu çiftler konusunda da bir durumu ortaya çıkardı. Ebeveyn olan çiftlerin kripto alımlarını saklama olasılığı daha yüksek.

Bitcoin ve kripto alımlarını gizlemenin başka sebepleri arasında utanma ve yaptıkları bu alımlardan dolayı sorgulanma koruları geliyor.

Son birkaç yılda daha fazla insan kripto para alanına yatırım yaptı. Bitcoin ve kriptolar başlarda sadece bireysel yatırımcıların alanı olsa da son yıllarda kurumsalların da yüklü alımlar yaptığı görülüyor. Tabii 2022 yılının başından bu yana piyasa genelinde yaşanan düşüş trendi bu alımları bir süreliğine olumsuz etkileyecek cinsten.

Kaynak

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.