Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,001.27
+1948.2
Ethereum
$3,734.26
+51.87
Dogecoin
$0.16
0
Ripple
$0.53
0
Binance Coin
$600.46
+5.28
Litecoin
$84.50
+0.07
Monero
$141.57
+0.52
Cardano
$0.46
0

Eski BitMEX Patronu Arthur Hayes’den Bitcoin’in Sonraki Adımı Tahmini

4

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, bu haftaki Bitcoin fiyatındaki yüzde 12’lik düşüşün, piyasadaki gereken bir temizlik olduğunu belirtti.

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in dibi gördüğüne ve önümüzdeki birkaç ay içinde yavaş yavaş toparlanacağına inanıyor. 3 Mayıs’ta yayınladığı bir blog yazısında, piyasadaki son düşüşü yorumlayarak “Fiyat hareketleri beklediğim gibi gerçekleşti” dedi. Hayes, Bitcoin’in bu hafta başında 58.600 dolar civarına geriledikten sonra yeniden 60.000 doların üzerine çıkacağını ve Ağustos ayına kadar 60.000 dolar ile 70.000 dolar arasında kalabileceğini söyledi. Hayes, Bitcoin’in bu hafta yaşadığı %12’lik geri çekilmenin “ihtiyaç duyulan bir piyasa temizliği” olduğunu da vurguladı. BitMEX kurucusu bu durumu ABD’deki vergi sezonuna, Fed kararlarına ilişkin endişelere, Bitcoin halving sonrası “haber satışlarına” ve spot Bitcoin ETF’lerindeki yavaşlamaya bağladı. Bu %23’lük düzeltme, son 12 ay içinde benzer büyüklükteki dördüncü geri çekilme oldu.

Hayes, Fed’in miktarsal sıkılaşmanın yavaşlaması ve ABD Hazinesi’nin borç ihraç planlarından kaynaklanan artan dolar likiditesinin etkisiyle, kripto piyasalarının son satışların ardından yavaş yavaş toparlanacağını öngörüyor.

Merkez bankası sıkılaşmayı yavaşlatarak piyasalara daha fazla likidite enjekte ediyor ve bu da teorik olarak kripto paralar gibi daha riskli varlıklara giriş yaparak alım baskısı yaratabilir.

Hayes, bu durumu yüksek riskli varlıklar için olumlu olan “gizli para basımı” olarak görüyor.

“Fed ve Hazine’nin son politika açıklamaları para basmanın gizli biçimleri mi? Evet.”

Ünlü isim, “Her ay milyarlarca dolarlık likiditenin yavaşça eklenmesi, bundan sonra olumsuz fiyat hareketini azaltacaktır,” diye ekledi ve fiyatların “dibe vuracağını, kırılacağını ve yavaşça yükselmeye başlayacağını” öngördü.

Eski BitMEX patronu, önümüzdeki birkaç ay için yatay bir piyasa öngören tek kişi değil.

Vailshire Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Dr. Jeff Ross, 2 Mayıs’ta X’e gönderdiği bir yazıda, kıyamet ve kasvete rağmen “devam eden boğa yeniği piyasasına hala saygı duyduğunu” paylaştı.

Ross, Fed’in “retorik pivotunun” “kötüden daha az kötü likidite koşullarına” resmi geçiş olduğunu belirtti.

Kurumsal kripto aracı kurumu MatrixPort, Cointelegraph ile paylaştığı bir notta, halving sonrası “Bitcoin’in önceki örneklere dayanarak dört ila beş ay boyunca yatay hareket etme eğiliminde olduğu” görüşünü yineledi.

CoinGecko’ya göre Bitcoin fiyatları gün içinde yüzde 4,2 oranında toparlanarak 59.804 dolardan işlem görmeye başladı, ancak varlık Mart ortasındaki tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla hala yüzde 19 düşüşteydi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.