Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,569.23
+2360.41
Ethereum
$3,502.56
+63.04
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.59
+0.04
Binance Coin
$590.35
+18.11
Litecoin
$73.03
+1.65
Monero
$162.66
+2.62
Cardano
$0.44
+0.01

Elon Musk’un kripto paralara benzetilen doları eleştirmesi

0

2021 boğa sezonunda attığı tweet’lerle dikkat çeken isimlerden biri olan Elon Musk, bu sefer bir coin önerisi yapmamış olsa da ABD dolarına ve kripto paralara yönelik eleştirilerde bulunmuş. Musk, hesabına ekran görüntüsü aldığı bir tweet’i paylaştı.

Bitcoin ve diğer kripto paraların yükseldiği bir dönemde Elon Musk, ABD dolarını eleştiren bir tweet paylaştı. Musk, kişisel Twitter hesabından başka birinin yazdığı tweet’in ekran görüntüsünü yorumsuz şekilde paylaştı.

Musk’ın paylaştığı ekran görüntüsünde anonim bir hesabın ABD dolarının sürekli artan arzını eleştiren bir paylaşımı yer aldı. Paylaşımda, “Bu tür dolandırıcılık coin’leri artmaya başladı. Bunlardan bir tanesini bana övdüler. Dolaşımda 27 trilyon adet var. Arzı sınırsız. Sadece bir tane doğrulayıcı var. %25’lik arzı son 6 ayda çıkarıldı. %1’lik yatırımcı kısmı %30’una sahip… Şaka şaka, bu bir coin değil, ABD dolarından bahsediyorum” ifadelerine yer verildi.

Elon Musk’ın kripto paralarla ilgili yaptığı bu paylaşım, özellikle Bitcoin ve Dogecoin tweet’lerinin ardından gelen tepkilerle birlikte gözlerden kaçmadı. Musk, finans tweet’leri nedeniyle SEC tarafından izlenirken, kripto paraların yükselişe geçtiği bu dönemde, dolaylı yoldan da olsa bu konuda bir paylaşım yapması dikkat çekici.

Geçtiğimiz günlerde Arkham Intelligence’ın takip ettiği Tesla cüzdanlarında, beklenenden fazla miktarda Bitcoin bulunduğu ortaya çıkmıştı. Tesla ya da Musk hala konuyla ilgili açıklama yapmamış olmaları ve en azından konuya yalanlama getirmemeleri de dikkat çekiyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.