Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Elon Musk’ın Vitalik Buterin’e sorduğu soru: Neden ayrıldı ki?

1

Vitalik Buterin’in X üzerindeki etkinliği azaldı ve paylaşımlarını daha sınırlı tutuyor. Bu durum, platforma geri dönmesi için yapılan çağrılara neden oldu. Konuyla ilgili olarak Elon Musk da devreye girdi ve Tesla, SpaceX ve X’in CEO’su olarak Buterin’in neden ayrıldığını sordu.

Son zamanlarda Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin’in paylaşımlarını daha çok Farcaster adlı platformda yapması dikkat çekti. Bu tercihi, Elon Musk’ın da ilgisini çekti. Musk, Buterin’e geri dön çağrısı yapan bir kişiye verdiği yanıtta, Ethereum kurucusu için, “Neden bıraktı ki?” diye sordu.

Farcaster, X platformuna benzeyen ancak daha çok kripto paralara ilgi duyanların katılım sağladığı bir yer. Şubat ayından itibaren Buterin’in ilgisini çekmiş ve burada daha fazla yazmaya başlamıştı. Buterin, Farcaster için de, “Farcaster, Twitter’a alternatif olabilecek platformlar arasında en kullanılabilir olanı olabilir” demişti.

Farcaster tabanlı gönderileri etkileşimli mini uygulamalara dönüştüren Frames’in devreye girmesi, platformun aktif kullanıcı sayısının ciddi şekilde artmasını sağlamıştı.

Musk’ın cevap verdiği ve Buterin’e geri dön çağrısında bulunan Autism Capital adlı hesap Ethereum kurucusunun bir an önce X’e dönmesini istedi ve şunları söyledi: “Vitalik, X’e geri dönmeli. Kültür savaşlarını Farcaster kazanamaz. Ethereum’un daha fazla ilgi görmesini istiyorsa, Vitalik burada (X’te) daha fazla zaman geçirmeli. Orada kendi arkadaşlarıyla tek başına bir adadaymış gibi takılmamalı… Burada çok daha büyük bir topluluk var.”

Farcaster’da 200 bine yakın takipçisi olan Buterin için bu rakam X üzerinde ise 5.2 milyon civarında bulunuyor. Buterin, kısıtlı da olsa X üzerindeki paylaşımlarına da devam ediyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.