Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$51,472.88
+124.66
Ethereum
$2,965.81
+34.48
Dogecoin
$0.08
0
Ripple
$0.54
-0
Binance Coin
$377.99
+6.98
Litecoin
$69.23
+0.79
Monero
$123.37
+3.4
Cardano
$0.59
0

Elon Musk’ın Twitter Anlaşmasında Yeni Gelişme: Geri Adım Atmıyor!

0

Salı günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir başvuruya göre Tesla CEO’su Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter satın alımını iptal eden ikinci bir mektup gönderdi.

Elon Musk, Twitter Anlaşmasını İptal Etmek İstediğini Bildiren İkinci Mektubunu Gönderdi

Mektup, sosyal medya devi tarafından sağlanan bilgilerin yanlış ve yanıltıcı olduğunu iddia eden Temmuz ayında gönderilen bir mektubun ardından geldi.

Musk, Nisan ayında Twitter’ı satın almayı teklif etse de, platformdaki spam veya sahte hesapların sayısına ilişkin endişelerini gerekçe göstererek planını bir sonraki ay askıya almıştı. Geçtiğimiz ay ise sosyal medya devi tarafından sağlanan bilgilerin yanlış ve yanıltıcı olduğunu iddia ederek planı rafa kaldırdı.

Ancak Twitter yönetim kurulu, anlaşmanın sona ereceğinden emin olduğunu söyledi ve bunu uygulamak için yasal işlem başlatmaya hazır olduğunu ekledi.

Elon Musk’ın imzaladığı yeni mektupta ise şu ibareler yer aldı:

“8 Temmuz tarihli Fesih Bildiriminin herhangi bir nedenle geçersiz olduğunun tespit edilmesi durumunda bu ek fesih bildirimini iletiyor.

Twitter 8 Temmuz tarihli Fesih Bildiriminin geçerliliğine itiraz etmiş ve Musk Taraflarının itiraz ettiği bir argüman olan Birleşme Anlaşmasının yürürlükte kalmaya devam ettiğini ileri sürmüştür.”

Yeni mektubun anlaşmayı feshetmek için yasal olarak gerekli olmadığı ve ortaya koyduğu temellerin 8 Temmuz mektubundakilerin yerine değil, onlara ek olarak değerlendirilmesi gerektiği belirtiliyor.

Twitter hisseleri bu yazının yayınlandığı saat itibariyle %1.07 düşüşle 39.61 dolar seviyesindeydi.

Ünlü iş adamının Twitter’ı satın alma sürecini kripto para dünyası da yakından takip ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.