Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,531.01
+113.41
Ethereum
$3,579.76
+29.85
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$602.67
+1.72
Litecoin
$74.26
+0.1
Monero
$171.42
+4.11
Cardano
$0.39
-0

Elon Musk’ın Gizemli Tweeti: Bitcoin Kehaneti!

0

Tartışmalı, gizemli ve kehanet niteliğindeki tweet’leriyle tanınan Elon Musk, kripto para sektöründekideki en etkili kişilerden biri olmaya devam ediyor.

Bitcoin Kehaneti: Dr.Manhattan

Elon Musk’ın her paylaşımı ve hareketi, kripto para piyasasında etki yaratıyor. Dünyanın en zengin adamının tweet’leri, bazen matafor olarak algılanırken bazende  altında yatan derin bir sembolik anlam olabiliyor. Kripto para topluluğu, Musk’ın paylaşımlarında ayı piyasasının başlangıcına ve sonuna işaret edebilecek iki ilginç gönderiye dikkat çekti. 13 Kasım 2021’de, Bitcoin neredeyse 70.000 dolardan işlem görürken Elon Musk, hiçbir ayrıntı içermeyen gizemli bir tweet atmıştı. Musk, ünlü çizgi film karakteri Dr.Manhattan’ın Mars’ta oturup uçuruma bakarken çekilmiş bir resmini paylaşmıştı. Bu paylaşımdan sonra, Bitcoin üç aydan kısa bir sürede değerinin neredeyse %50’sini kaybetti. Kripto para piyasası ise genel olarak milyarlarca değer kaybetti. Musk’ın takipçileri bu paylaşımda olağandışı bir şey fark etmediler ve girişimcinin sadece sevdiği bir karakteri paylaştığını öne sürdüler.

28 Mayıs’ta ise Elon Musk, Dr.Manhattan’ın  kameraya baktığı benzer bir fotoğrafını paylaştı.  Musk’ın aynı karekteri palaşmasını gizemli bulan bazı yatırımcılar, Musk’ın ayı piyasasının sona ermiş olabileceğini ima ettiğini iddia ettiler. Bitcoin’in bu hafta %5’lik bir artış kaydetmesi ise piyasada heyecan yarattı. Ancak, başarılı bir açılışa rağmen, Bitcoin henüz tam toparlanmayı düşünecek kadar yükselmedi. BTC, Mayıs ayının başından bu yana oluşan konsolidasyon noktasını bile kıramadı. Musk’ın paylaşımının BTC’de büyük bir boğa koşusunun başlangınını işaret edeceğini söylemek gerçekçi olmayabilir. Ancak, Musk gibi başarılı bir yatırımcının gizemli mesajlar vermesi de sürpriz bir gelişme olmaz.

Musk’tan ”Resesyon” Uyarısı

Goldman Sachs’ın eski CEO’su ve şu anda bankanın kıdemli başkanı olan Lloyd Blankfein, yaklaşmakta olan bir resesyon konusunda uyarıda bulundu. Blankfein, şirketlerin ve yatırımcıların bu zor sürece hazırlık yapması gerektiğini söyledi. Yönetici, bunun “çok, çok yüksek bir risk” olduğunu da sözlerine ekledi. Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk da aynı riske dikkat çekti.

Milyarder isim, ABD ekonomisinin muhtemelen bir resesyonda olduğunu ve bu sürecin 12 ila 18 ay boyunca devam edebileceğini belirtti. Musk’a göre, enflasyonun asıl nedeni, hükümetin durmadan para basması. Fed’in faiz artırımı ve para politikası, kripto para piyasası üzerinde de etkili oluyor

Kaynak

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.