Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Elon Musk’ın Dogecoin Takipçilerine Temalı Paskalya Mesajı

0

Tesla CEO’su Elon Musk, popüler meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE)’e desteğini her fırsatta gösteriyor.

Dogecoin topluluğu, büyük sevinç yaşadı

Milyarder yatırımcı bugün attığı bir tweet’te tüm Dogecoin topluluğuna ”Mutlu Paskalyalar” diledi. Dün geç saatlerde Musk, tweet’ine bir köpeğin resmini eklerken “Mutlu Paskalyalar” tweet’i paylaştı. Resimde Paskalya sepetinin içinde bulunan yumurtaların köpek etiketleriyle kaplanış olması da büyük ilgi çekti. Musk, Paskalya mesajının sadece DOGE meraklıları için olduğunu özellikle açıklamasa da popüler meme coin’in arkasındaki topluluk, bu özel resim karşısında sevincini belirterek binlerce yorum yaptı. Bu arada Dogecoin’in  Shibetoshi Nakamoto takma ismini kullanan kurucusu da Musk’ın tweet’ini paylaşarak kalp emojisi koydu.

https://twitter.com/BillyM2k/status/1515824387089645569?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1515824387089645569%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.kriptoarena.com%2Felon-muskin-dogecoin-temali-paskalya-mesaji-toplulugu-mest-etti%2F

DOGE topluluğu, Musk’ın Paskalya tweet’i karşısında büyük bir sevinç yaşadı. Tesla CEO‘su her zaman  projeye desteğini açıkça ortaya koydu. Musk, Dogecoin’in geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 1 dolara ulaşmasına yardımcı olmada etkili oldu. Tesla’nın elektrikli araba satışları için DOGE ödemelerini kabul etmesini sağlamanın yanı sıra, Musk hala DOGE’nin kullanımını artırmanın daha fazla yolunu arıyor. Son zamanlarda Musk, kullanıcıların Dogecoin kullanarak içerik oluşturuculara bahşiş vermelerine olanak tanıyan merkeziyetsiz bir sosyal medya platformu oluşturabileceklerini ima etti. Elon, kısa süre önce Twitter’ın hisselerinin yüzde dokuzunu aldı ve tüm Twitter’ı hisse başına 54.20 dolara satın almak istiyor. DOGE topluluğu, Elon’un bu hedefinde başarılı olması durumunda Twitter bahşiş sistemine DOGE’yi de ekleyebileceğine inanıyor.

Robinhood CEO’su: DOGE, internetin gelecekteki para birimi olabilir.

Robinhood CEO’su Vladimir Tenev Perşembe öğleden sonra Dogecoin (DOGE)’in nasıl “internetin gelecekteki para birimi” haline gelebileceğini açıkladı. Tenev, yaklaşık 200 bin takipçisine 12 gönderiden oluşan bir başlıkta, DOGE’yi internetteki günlük ödemeler ve işlemler için kullanılabilir bir varlığa dönüştürmek için hangi adımların atılması gerektiğini özetledi. Tenev, İşlem başına yaklaşık 0.003 dolar olan Dogecoin’in işlem ücretlerinin, meme altcoin’i uygun bir e-nakit öncüsü yapmak için zaten yeterince düşük olduğuna dikkat çekti. Ancak, yönetici Dogecoin’in blok boyutunun ve blok süresinin, altcoin’in yaygın olarak benimsenmesi için iyileştirilmesi gereken temel alanlar olduğuna inanıyor.

Dogecoin şu anda 1MB blok boyutuna ve 1 dakikalık blok süresine sahip, bu da Dogecoin’in toplam veriminin saniyede yaklaşık 40 işlem (TPS) olduğu anlamına geliyor. Karşılaştırıldığında, VISA ağı yaklaşık 65 bin TPS’lik bir verime sahip. Bu, DOGE’nin VISA ile eşit olmak için toplam verimini yaklaşık 1.625 kat artırması gerektiği anlamına geliyor. Tenev, bunun kolaylıkla çözülebileceğini ve DOGE’nin blok boyutu sınırını 1MB’den 1GB’a ve sonunda 10GB’a çıkararak çözülebileceğini söylüyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.