Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,743.01
-199.65
Ethereum
$3,836.35
+88.4
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$601.81
-0.42
Litecoin
$83.94
-0.8
Monero
$142.56
+1.27
Cardano
$0.46
-0

Elon Musk, Twitter’ın Bot Sorununu Çözecek Yöntemi

0

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, kripto piyasasına ve Dogecoin‘e yakınlığı ile tanınmaya devam ediyor. Tesla CEO’su geçtiğimiz günlerde rekor bir ücret olan 44 milyar dolar ile sosyal medya devi Twitter‘ı satın aldığını duyurmuştu.

Elon Musk’ın bugün itibariyle paylaştığı bir tweet’de, Twitter’ın bot ve spam sorununun en büyük meme coin olan Dogecoin’in yardımıyla çözülebileceğini vurguladı. Dogecoin‘in değer kazanmasını sağlayan fikri ise Elon Musk’a milyarder yatırımcı Mark Cuban’ın verdiği öğrenildi.

Cuban, Dogecoin’e rollup eklemeyi öneriyor. Her Twitter kullanıcısının sınırsız gönderi paylaşabilmesi için 1 Dogecoin ödemesi gerekmekte. Her ne kadar Twitter’ın yeni gelişmelerine birçok kullanıcı itiraz etse de, Dogecoin yatırımcılarının bu kararı desteklediği görüldü. Geçtiğimiz dönemlerde popüler meme coin olan Dogecoin‘in tam bir düşmanı olan Cuban, son dönemlerde ise kripto piyasasına yakın bir tutum sergilemeye devam ediyor.

Dünyanın en büyük NBA takımlarından bir tanesi olan Dallas Mavericks’in sahibi, Dogecoin’in çok büyük bir potansiyel barındırdığına inanıyor. Dogecoin‘in hızı ve işlem ücretlerindeki düşüklük Cuban’ın, lider meme coini yaygın bir şekilde kullanılacak bir para olacağına inandırmış durumda. Haberimizin yazıldığı esnada 0.1307 dolar seviyelerinde konumlanan Dogecoin, bugün itibariyle %3’lük bir yükseliş yaşamış durumda. DOGE‘nin 0.15 dolar seviyesinde bulunan direnci kırması, çok daha volatil yükselişleri başlatacağı anlamını taşıyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.