Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,618.49
-2260.17
Ethereum
$3,272.02
-190.75
Dogecoin
$0.17
-0.02
Ripple
$0.55
-0.05
Binance Coin
$593.61
-18.55
Litecoin
$85.77
-9.6
Monero
$123.89
-10.09
Cardano
$0.51
-0.06

Elon Musk Twitter Üzerinde Kripto Paraları Nasıl Kullanacak?

0

Milyarder Elon Musk, Twitter genel merkezine banyo lavabosu gibi görünen bir şey taşıyarak girmişti. Bunun ardından Cuma günü ise aylardır merakla beklenen satın almanın tamamlandığı bildirildi.

Satın alımdan sonra gözler, kripto paralar ile Twitter’ın kesişebileceği muhtemel noktalara çevrildi.

Bloomberg, Elon Musk’ın Twitter Üzerinde Kripto Para Adaptasyonu Yapabilmesi İçin Yolları Araştırdı

Bloomberg bugün, kripto para birimleriyle karmaşık bir ilişkisi olan Musk’ın Twitter’a daha fazla kripto para entegre edebilmesi için çeşitli yollar önerdi. Öneriler arasında Musk’ın sosyal medya üzerindeki botlardan kurtulabilmek için bir Blockchain adaptasyonu kullanması da bulunuyor.

Bloomberg, Musk’ın sosyal medya platformunda bazı kullanıcılara yönelik yasaklamalarını kaldırabilecek bir tür ifade özgürlüğü savunucusu olduğunu belirtti.

Bununla birlikte bir tür “Blockchain Twitter” oluşumunun mümkün olmadığını birkaç kez dile getiren ünlü milyarder yine de ifade özgürlüğünü artırmak ve spam gönderileri azaltmak için bu teknolojiyi kullanabilir.

Bloomberg, Twitter’ı mesajlaşma, oyunlar, ödemeler ve daha fazlasına dönüştüren bir Musk “süper uygulamasının” söz konusu olabileceğini ve dijital varlıkların bunda rol oynayabileceğini söyledi. Musk geçmişte bunlardan kaçınmış olsa da NFT’ler de tabloya dâhil olabilir.

Buna ek olarak, kripto para borsası şirketi Binance, Musk’ın sosyal medya şirketini satın almasında öz sermaye yatırımcısı olarak onaylandı.

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Elon’ın Twitter için yeni bir vizyon gerçekleştirmesine yardımcı olabileceğimiz için heyecanlıyız.

Kripto ve blok zinciri teknolojisinin kullanımını ve benimsenmesini yaygınlaştırmak amacıyla sosyal medya ve web3’ün bir araya getirilmesinde rol oynamayı hedefliyoruz.”

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.