Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$51,964.05
+61.58
Ethereum
$2,979.02
+11.57
Dogecoin
$0.09
-0
Ripple
$0.56
-0
Binance Coin
$353.99
+0.46
Litecoin
$69.46
-2.02
Monero
$122.28
+8.15
Cardano
$0.62
-0.02

Elon Musk, Dolandırıcıların Gözdesi Oldu

0

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Elon Musk, kripto para sektörüne olan yakınlığı ile tanınmaya devam ediyor. Dogecoin ve Bitcoin yatırımcısı olan Tesla CEO’su Musk, son dönemlerde bu yatırımları hakkında bir paylaşımda bulunmadı.

Bilgisayar korsanlarının her zaman hedefindeki isimlerden bir tanesi olan Musk, birçok kripto para dolandırıcılık faaliyetinin başrolünde yer aldığı görülüyor.

Youtube üzerinden açılan dolandırıcılık yayınlarının haricinde artık hackerlar ünlü isimlerin Twitter hesabını erişerek, bu hesapları Elon Musk’ın resmi hesabı olarak gösterip yatırımcıları dolandırmayı amaçlamakta.

Elon Musk Kullanılarak Yeni Bir Dolandırıcılık Faaliyeti Gerçekleşti!

Utah Eyalet Temsilcisi Mike Winder, bir kripto para dolandırıcılığı adına yapılan hack girişiminde, resmi Twitter hesabını kaybetti. Bilgisayar korsanları Winder’i kullanarak, yatırımcıları dolandırmaya başladı.

Twitter’ın yeni anti-bot yazılımlarına yakalanmamak için Musk soy ismini Msuk olarak değiştiren dolandırıcılar, hesabın mavi tiki ve yüksek miktarda takipçi sayısı bulunmasından ötürü bazı yatırımcıları kuşkulandırdı.

Her ne kadar Elon Musk bugüne kadar soy ismini değiştirmemiş olsa da, bu konularda popüler iş insanının beklenmedik kararlar alabildiği biliniyor. Şimdilik bu dolandırıcılık girişiminde kaç yatırımcının mağdur olduğu bilinmese de, okurlarımızın bu konu hakkında dikkatli olmaları gerekmekte.

Yatırım tavsiyesi değildir

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.