Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Elon Musk, Bu Tarihte Bitcoin Satışı Yapabilir

0

Kripto piyasasının en önemli figürlerinden bir tanesi olan Elon Musk, Bitcoin ve kripto ürünlerine verdiği destekler ile tanınıyor. Dünyanın en zengin iş insanı olan Musk, kripto piyasasının en popüler ürünlerinden bir tanesi olan Dogecoin‘e verdiği destekler ile tanınmakta.

Geçtiğimiz günlerde Dogecoin‘in Tesla satışlarına entegre edildiğini açıklayan ünlü CEO, bir başka projesi olan SpaceX içinde ilerleyen süreçte bu gelişmenin gerçekleşebileceğini duyurmuştu. Bu duyuru sonrası değer kazanan DOGEBitcoin‘in düşüşleri nedeniyle tekrar eski seviyelerine gerilediği görülmekte.

Elon Musk, Bitcoin Hakkındaki Umutlarını Yitirdi Mi?

Elon Musk’ın Bitcoin hakkında son dönemlerde paylaşım yapmıyor oluşu yatırımcıları korkutuyor. Birçok uzman analist Musk’ın BTC satışı yaptığını duyurmasını bekliyor olsa da, popüler iş insanının halen böyle bir söylem gelmemiş durumda. Nisan ayında, ocak, şubat ve mart ayının Tesla bilanço tablosu açıklandı. Bu açıklamada ise ünlü şirketin Bitcoin satışı yapmadığı görülmüştü.

Temmuz ayında ise nisan mayıs ve haziran ayının bilanço tablosunu açıklaması beklenen Tesla, Bitcoin satışı yaptığına dair bir belge paylaşması halinde kripto piyasasının çok daha sert düşüş yaşadığı görülebilir. Bitcoin‘in son tepesi olan 48.400 doların Nisan başında gerçekleştiği görülüyor. Bilanço tablolarının açıklanması sonrası Tesla’nın BTC satışı gerçekleştirmesi ise lider kripto para biriminin 30 bin dolar seviyelerine kadar düşmesine neden olmuş olabilir.

Kripto para yatırımcılarının Temmuz ayının ilk haftalarında açıklanması beklenen Tesla bilanço tablolarını yakından takip etmesi gerekmekte. Bu tablolarda bir Bitcoin satış verisinin yer alması ise kripto piyasasının çok daha büyük bir ayı sezonu yaşayacağı anlamını taşıyabilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.