Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,743.01
-199.65
Ethereum
$3,836.35
+88.4
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$601.81
-0.42
Litecoin
$83.94
-0.8
Monero
$142.56
+1.27
Cardano
$0.46
-0

Dünyanın en büyük hava yolu şirketi bitcoin ile ödeme alacak!

0

Dubai merkezli Emirates hava yolu şirketi, yakın zamanda Bitcoin’i ödeme seçeneği olarak ekleme planları olduğunu açıkladı. 

Dubai’yi kripto endüstrisinin merkezi yapma planlarıyla uyumlu olarak Emirates Operasyon Direktörü Adel Ahmed Al-Redha, Bitcoin’i kabul etmeye sıcak bakmalarıyla ilgili açıklama yaptı. Adel Ahmed Al-Redha, müşterilerle daha hızlı ve esnek bir bağlantı kurmak adına Blockchain, kripto paralar ve Metaverse de dahil olmak üzere dijital çözümlerini benimsediklerini doğruladı.

Emirates Airline, Bitcoin'i ödeme seçeneği olarak entegre etmeyi planlıyor  Yazar Investing.com

Al-Redha, Travel Market tarafından düzenlenen medya toplantısında Bitcoin açılımları haricinde uçuş kayıtlarını Blockchain üzerinden tutma planları olduğunu da dile getirdi. 

Emirates, Bitcoin dışında NFT ve Metaverse alanını da kullanmak istiyor

Emirates, yakın zamanda Bitcoin ödeme seçeneğini aktif hale getirme planlarına ek olarak resmi web sitesi üzerinden NFT koleksiyonları da yayınlanacağını duyurdu. Kripto projeleriyle ilgili fizibilite çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Operasyon Direktörü, bu alanda hizmet verecek personel istihdamına başladıkları konusunda ipuçları verdi.

Al-Redha, şirketin henüz Bitcoin kabulünü gerçekleştirmemiş olsa da Birleşik Arap Emirlikleri’nin kripto dostu yaklaşımına atıfta bulunarak altyapı oluşturma konusunda diğer ülkelerden daha avantajlı bir konumda olduklarını iddia etti.

Kripto para piyasalarında bu hafta ağır kayıplar yaşanmasının yanında Bitcoin kullanımına yönelik benimsenme haberleri gelmeye devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.