Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Cumhurbaşkanlığı’ndan Blockchain Duyurusu: “Biz De Varız”

0

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden blok zincir teknolojisine ilişkin yeni bir duyuru geldi. 14 Eylül’de duyurusu yapılan Digiathon2022’ye ilişkin  yeni bir tanıtım videosu yayımlandı.

Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Dijital Türkiye Blokzincir Hackathonu’na hazır mısınız? Blokzincir becerilerine güveniyorsan; Milli Teknoloji Hamlesi ruhuyla e-devlet’e yenilikçi çözümler üretmek için takımını kur, DIGIATHON2022’de yerini al! Detaylar çok yakında, takipte kalın!”

Hackathon Nedir?

Hackathon bilgisayar programcıları, grafik tasarımcıları, ara yüz tasarımcıları ve proje yöneticileri de dahil olmak üzere katılanların yoğun bir şekilde yazılım projelerinin geliştirilmesi amacıyla diğer takımlar ile rekabet içerisinde bulunduğu bir olaydır.

Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi olarak gençlerimiz başta olmak üzere teknolojiye ilgi duyan tüm vatandaşlarımızın ilgisini geleceğin teknolojilerinden biri olarak gördüğümüz blok zincire çekmeyi hedefleyen projelerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Araştıran geliştiren ve en önemlisi de üreten bir Türkiye olma yolunda yenilikçi teknolojilerde biz de varız.

Kamu ve Üniversitelere sunacağımız teknik alt yapıyla yenilikçi blok zinciri projelerinin önünü açmayı hedefliyoruz. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi lokalinde açılması planlanan test ağından dilediğiniz gibi faydalanabileceksiniz.

Bu projenin ilk adımı ise Digiathon2022.

“Dijital Türkiye” sloganıyla çıktığımız yolda blok zinciri becerilerinizle e-devlet kapısı hizmetlerine dijital ve yenilikçi çözümler geliştirerek milli teknoloji hamlesine katkıda bulunmak istiyorsanız sizi Dijital Türkiye Blokzincir Hackathonu’na davet ediyoruz.”

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.