Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

ChatGPT’nin Yaratıcısı, Kripto Dünyasına Adım Attı

0

Bugün, ChatGPT’nin yaratıcısı Sam Altman tarafından hayata geçirilen kripto projesi Worldcoin ve onun kripto para birimi WLD tanıtıldı ve ticarete açıldı.

Sam Altman’ın OpenAI CEO’su olarak kurduğu Worldcoin projesi ve proje kapsamındaki kripto para birimi WLD bugün işlem görmeye başladı.

Hafta sonu Twitter üzerinden duyurulan ve Altman’ın kurduğu Worldcoin’in (WLD) bir süredir üzerinde çalıştığı bilinen bir projeydi. Altman, ChatGPT adlı yapay zeka platformunun ana firması olan OpenAI’nın kurucu ortağı olarak bilinir.

Ayrıca, kripto borsası Binance’in de bu altcoin’i listeye ekleyeceği duyuruldu. CoinMarketCap verilerine göre, Worldcoin 1,70 dolardan piyasaya sürüldü. Kripto para birimi, gün içerisinde 3,58 dolara kadar çıktı ancak sonrasında 2,50 dolara düştü.

Gözbebeklerini Tarama Yoluyla Doğrulama Yapılması Planlanıyor

Worldcoin’in amacının yapay zeka ve kripto dünyasını bir araya getirmek olduğu düşünülüyor. Proje, insanların gözbebeklerini tarama işlemi yapan ‘küre’ adındaki küçük bir cihaz kullanarak kişisel bir dijital kimlik oluşturmayı planlıyor. Bu kimlik, ‘kişilik kanıtı’ sağlar ve World ID olarak adlandırılır.

Altman ve ortakları, yapay zeka üretimi ile insan üretiminin iç içe geçtiği bu dönemde, dijital doğrulama için yeni bir yaklaşımın çok önemli olduğuna inanıyorlar.

Bloomberg ile yaptığı röportajda Altman, yapay zekaya olan ilginin Worldcoin projesi etrafında daha fazla heyecan yarattığını belirtti. Altman, “Proje üzerinde çalışmaya başladığımızdan beri ilginin arttığını, bu nedenle daha fazla ilgi ve heyecan olduğunu” ifade etti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.