Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,072.78
+181.15
Ethereum
$3,740.84
+31.52
Dogecoin
$0.17
0
Ripple
$0.54
+0.01
Binance Coin
$601.40
+1.46
Litecoin
$84.80
+0.12
Monero
$140.99
-1.11
Cardano
$0.46
-0

Bugün Kriptoda Neler Oldu?

2

Kripto dünyasında bugün neler oldu? İşte Bitcoin fiyatı, blockchain, DeFi, NFT’ler, Web3 ve kripto düzenlemelerini etkileyen günlük trendler ve olaylar hakkında son haberler.

Cointelegraph’a özel bir röportajda, Binance güvenlik uzmanları, artan adres zehirleme dolandırıcılıklarına karşı nasıl bir “antidot” geliştirdiklerini anlattılar. Vanguard’ın yeni gelen CEO’su, firmanın Bitcoin ETF sunmama planını tersine çevirmeyeceğini açıkladı. Bu arada, ABD Adalet Bakanlığı, iki kardeşi 25 milyon dolarlık kripto para çalmakla suçladı.

Binance, 68 milyon dolarlık bir saldırının ardından adres zehirleme dolandırıcılıklarına karşı bir “antidot” geliştirdi

Binance, 68 milyon dolarlık bir saldırının ardından adres zehirleme dolandırıcılıklarına karşı bir “antidot” geliştirdi. Dünyanın en büyük kripto para borsasının güvenlik uzmanları, yatırımcıları sahte bir adrese fon göndermeye kandıran adres zehirleme dolandırıcılıklarına karşı bir çözüm geliştirdi.

Cointelegraph ile paylaşılan bir rapora göre, Binance’ın güvenlik ekibi milyonlarca zehirlenmiş kripto adresini tespit eden bir algoritma geliştirdi:

“Zehirlenmiş adresleri tanımlayan benzersiz bir yöntem geliştirdik, bu sayede kullanıcıları para göndermeden önce uyarabiliyoruz ve BNB Smart Chain’de 13,4 milyondan fazla, Ethereum’da ise 1,68 milyon sahte adresi tespit edip işaretlemekte önemli bir rol oynadı.”

Adres zehirleme veya adres sahteciliği, dolandırıcıların potansiyel kurbanın adresine çok benzeyen bir cüzdana küçük miktarda dijital varlık göndererek cüzdanın işlem geçmişine dahil etmeye çalıştığı bir aldatma yöntemidir. Amaç, kurbanın yanlışlıkla fonlarını sahte adrese göndermesini sağlamaktır.

Binance’ın algoritması, önce neredeyse sıfır değerinde veya bilinmeyen tokenlerle yapılan şüpheli transferleri tespit ederek sahte adresleri belirler, bu transferleri potansiyel kurban adresleriyle eşleştirir ve zehirleme noktalarını belirlemek için kötü niyetli işlemleri zaman damgasıyla kaydeder.

Vanguard’ın yeni CEO’su Bitcoin ETF’nin gerçekleşmediğini söyledi

Vanguard’ın yeni CEO’su Salim Ramji, yatırım devinin spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başlatmama kararını geri çevirmeyeceğini söyledi.

Ramji, 15 Mayıs’ta Barron’s’a verdiği röportajda, “Firmaların neyi savundukları ve sundukları ürün ve hizmetler konusunda tutarlılığa sahip olmalarının önemli olduğunu düşünüyorum,” dedi. Ocak ayında BlackRock’un spot Bitcoin ETF’sinin lansmanını yöneten Ramji, kripto yatırım ürünlerinin “Vanguard’ın yatırım felsefesi” ile uyumlu olmadığını belirtti.

BlackRock’un ETF’si, iShares Bitcoin Trust (IBIT), yönetim altında 18 milyar dolar değerinde varlık biriktirdi ve diğer 10 ETF birlikte 12 milyar doların üzerinde net giriş sağladı.

8,6 trilyon dolar yönetim altında varlığa sahip olan Vanguard, farklı bir yaklaşım benimseyerek Bitcoin ETF’si başlatmadı ve kriptoyu ekonomik değeri olmayan spekülatif bir yatırım olarak gördü.

DOJ iddianamesinde 25 milyon dolarlık kripto soygunu iddiası

ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri, iki kardeşin Ethereum blockchain’i üzerinden 25 milyon dolar değerinde kripto para çaldığını iddia ediyor.

15 Mayıs’ta yapılan duyuruda, Adalet Bakanlığı, Anton Peraire-Bueno ve James Pepaire-Bueno’yu dolandırıcılık, dolandırıcılık yapmak için komplo kurma ve kara para aklama suçlarından itham etti. Kardeşlerin, yaklaşık 12 saniye süren bir düzenle bu fonları çaldığı iddia ediliyor.

IRS’in ceza soruşturma biriminde özel ajan olan Thomas Fattorusso, “Bu kardeşler, Ethereum blockchain’inde bekleyen işlemlere sahte erişim sağlayarak, elektronik paranın hareketini değiştirerek ve nihayetinde kurbanlarından 25 milyon dolar değerinde kripto para çalarak benzeri görülmemiş bir manipülasyon gerçekleştirdiler,” dedi.

İddianameye göre, kardeşler Ethereum ağındaki maksimum çıkarılabilir değeri (MEV) manipüle ederek, blockchain’i “önerilen bir bloğun tam içeriğini erken serbest bırakmak” için kandıran birkaç test işlemi gerçekleştirdiler ve ardından varlıkları çaldılar.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.