Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,145.73
+502.68
Ethereum
$3,758.84
+11.35
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$602.53
+1.7
Litecoin
$84.72
-0.54
Monero
$142.57
+1.02
Cardano
$0.46
-0

BUGÜN KRİPTO PARA DÜNYASINDA NELER OLDU?

4

Kripto dünyasında bugün neler olduğunu öğrenmek istiyorsan, işte Bitcoin fiyatını, blok zinciri, DeFi, NFT’ler, Web3 ve kripto düzenlemelerini etkileyen günlük trendler ve olaylar hakkındaki en son haberler.

Binance sonunda Dubai’de ticaret yapmak için onay aldı, bitcoin yarılanmasıyla ilgili Google aramaları yüksek seviyeye ulaştı, iki ABD senatörü bir stablecoin yasası tasarısı sundu.

Binance, dünyanın en büyük kripto para borsası, Dubai’de uzun zamandır beklenen bir düzenleyici lisans aldı

18 Nisan’da Bloomberg’e göre Binance CEO’su Richard Teng, kurucu ortak Changpeng Zhao’nun borsanın yerel birimi olan Binance’taki oy hakkını bıraktıktan sonra şirketin Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcı (VASP) lisansını aldığını söyledi.

Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) yetkilileri, Zhao’nun Binance CEO’su olarak görevinden ayrılmasına neden olan ABD makamlarıyla yapılan son anlaşmayı engellemediklerinden emin olmak istediler.

Bu, VARA’nın Zhao’nun Dubai FZE’deki oy haklarını devretmesini gerektirmesinin ana nedeniydi. Zhao’nun oy hakları kontrolü elinden alındıktan sonra, VARA’nın konuya vakıf kişilerin ifadesine göre Dubai’de sunmayı planladığı ürünlere sıkı bir şekilde baktığı belirtiliyor.

Oy haklarının geri çekilmesine rağmen, Zhao hala Binance FZE’nin Abu Dabi merkezli ana şirketinin nihai yararlanıcısı olarak kalıyor.

“Bitcoin halving” için Google aramaları rekor seviyeye ulaştı.

Tahmin edilen verilere göre, bu seviye 2020’deki son halvingin üzerinden daha fazla. Google Trends verileri, Bitcoin’in halvingine yönelik arama ilgisinin 45 seviyesinde olduğunu gösteriyor ve Google bunun bu ayın sonuna kadar 100’e ulaşacağını tahmin ediyor – bu da “zirve popülerlik” anlamına geliyor.

Google Trends’e göre, en fazla halving ilgisi Nijerya, Hollanda, İsviçre ve Kıbrıs’tan geldi.

Kripto para biriminin halving etkinliği Cumartesi günü, 20 Nisan’da gerçekleşecek ve gerçekleştiğinde Bitcoin madencilerine ödenen ödül 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşecek.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin yıl başından bugüne kadar yaklaşık %44 oranında arttı. Yılbaşında yaklaşık 42.200 dolar seviyesinden başladıktan sonra 13 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.600 dolara yükseldi ve şu anda yaklaşık 61.000 dolar seviyesine geriledi.

ABD senatörleri Stable Coin yasasını açıkladı

ABD’de Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis, Demokrat Senatör Kirsten Gillibrand ile iş birliği yaparak yeni bir Stable Coin yasasını tanıttı.

Birkaç ay süren hazırlık sürecinden sonra sunulan Lummis-Gillibrand Ödeme Stable Kanunu, ödeme istikrarlıcoinler için düzenleyici süreci basitleştirmeyi amaçlamaktadır.

“Stable coinler için bir düzenleyici çerçeve geçirmek, ABD dolarının hakimiyetini korumak, sorumlu yeniliği teşvik etmek, tüketicileri korumak ve kara para aklama ve yasa dışı finansı önlemek açısından son derece önemlidir,” dedi Senatör Gillibrand. “En güçlü yasayı oluşturmak için ofislerimiz ilgili federal ve eyalet ajanslarıyla yakın bir şekilde çalıştı ve bu yasal düzenlemenin Senato ve Temsilciler Meclisi’nde gerekli desteği kazanabileceğinden eminim.”

Bu, Lummis ve Gillibrand’ın kripto odaklı düzenlemeleri teşvik etmek için bir araya geldikleri ilk kez değil. İkisi daha önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun kripto paraları düzenleme rollerini netleştirmek için çalışmışlardı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.