Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

BlackRock Bitcoin ETF, Halving Gününde 69 Günlük Girişe Ulaştı

5

Bitcoin memeleri, yılın en büyük başarı hikayelerinden biri olan 2024 halving etrafındaki kader hissine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Bu hafta Bitcoin, klasik memeleriyle ön plana çıkıyor – ve bunun nedeni sadece “4/20” halving tarihi değil.

Spot Bitcoin borsa işlemli fonlarının (ETF’ler) başarısı sayesinde, piyasa gözlemcileri “neredeyse mükemmel” olarak nitelendirilen bir halving’i kutluyorlar.

Bitcoin Halving Memelerle Dolu geçti


BTC’nin fiyat hareketleri bu halving döneminde sıkı bir şekilde yan yana seyredebilir, ancak zamanlaması bazılarına her şeyin kaderinde olduğu hissini veriyor.

Bloomberg Intelligence’da görevli ETF analisti Eric Balchunas, X (eski adıyla Twitter) platformunda bir gönderide ilginç bir halving günü tesadüfünü ortaya çıkardı.

Önemli olay sadece 20 Nisan – “4/20,” kendisi için önemli bir mizah tarihi – denk gelmekle kalmadı, aynı zamanda en büyük ABD spot Bitcoin ETF’si 69 gün boyunca kesintisiz girişler kaydetti.

Balchunas özetledi “Bu biraz fazla mükemmel”

Mart ayındaki zirvelerinden bu yana ETF’lere gelen akımlarda belirgin bir yavaşlama yaşandı. Bununla birlikte, varlık yönetimi açısından en büyük ETF olan BlackRock’un iShares Bitcoin Trust (IBIT), henüz tek bir gün bile çıkış yaşamadı.

Farside adlı Birleşik Krallık merkezli yatırım firmasından ETF akımlarını kapsayan en son veriler, geçen haftanın sonlarına doğru momentumun kademeli olarak döndüğünü gösteriyor.

19 Nisan’da, IBIT 30 milyon doların biraz altına alırken, Fidelity Investments tarafından işletilen ikinci en büyük ETF neredeyse 55 milyon doları yönetti.

Kendileri için devam eden bir tartışma konusu olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) kaynaklı çıkışlar ise o gün sadece 45.8 milyon dolar civarında oldu.

Bitcoin ETF Performansı Fikir Ayrılıklarına Neden Oluyor

Son dönemdeki Form 13F dosyaları, Bitcoin ETF’lerinin ana akım çoğunluğa henüz nüfuz edemediği endişelerine yol açtı.

Birinci çeyrek tahsis verilerini tartışırken, makro araştırma şirketi Bianco Research’in kurucusu Jim Bianco bunu “hayal kırıklığı” olarak nitelendirdi.

“Gerçekleşmemiş kazançlar hızla azalıyor,” diye ekledi, ETF yatırımcı kazançları ile mevcut BTC fiyat hareketi hakkında bir X dizisinde.

Bitcoin ETF cumulative flows. Source: Jim Bianco/X

Buna karşı olarak, Balchunas, varlık yöneticilerinin ürünleri “acı sos” gibi kullanacağını öne sürdü.

“IBIT’in şu anda bildirilen yaklaşık 60 sahibi var ancak bunlar toplam hisse senetlerinin sadece çok küçük bir yüzdesini, yani %0.4’ünü oluşturuyor,” dedi bir X dizisinde.


“Bu, çoğu ısırığın yalnızca kemirmeler olduğunu gösteriyor, ancak çok fazla balık var. Bu, ayrıca yüksek günlük işlem sayısıyla da uyumlu ve bu durumun 60/40 kişiler için birazcık eklemek gibi kullanılacağı tezimizle uyumlu.”

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.