Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Bitwise CEO’suna Göre, Varlık Yönetimi Şirketleri Bitcoin ETF Varlıklarını Artıracak

3

Tahmin, ABD Bitcoin ETF piyasasında son zamanlarda olumlu girişlerle kanıtlanan ETF’lere olan artan talebi yansıtıyor.

Bitwise CEO Hunter Horsley öngörüyor ki, varlık yönetimi firmaları Bitcoin borsa işlemli fonlarını (ETF’ler) ellerindeki miktar açısından artıracaklar. Bu tahmin, Bitcoin ETF’lerinin halving sonrasında daha da fazla ilgi görmesi beklenirken yapıldı.

Horsley’nin tahmini, genel piyasa inancıyla uyumludur; çünkü ABD’deki borsa işlemli fonlarda (ETF’ler) Bitcoin yatırımları, beş ardışık gün boyunca drenajdan sonra Bitcoin halving gününden hemen önce net bir pozitif akış kaydetti.

BlackRock’un iShares Bitcoin Trust (IBIT) fonu, Grayscale’e sadece 2 milyar dolarlık bir farkla yaklaşıyor. Bu, BlackRock’un potansiyel olarak Grayscale’i dünyanın en büyük Bitcoin fonu olarak geçebileceği anlamına geliyor. Grayscale’in Bitcoin Trust (GBTC) fonu, 68 günlük bir değer düşüşü dönemi yaşadı, neredeyse 16 milyar dolar kaybetti ve varlıklarını 19,4 milyar dolara düşürdü.


Öte yandan, IBIT sürekli varlık büyümesi gördü ve toplam varlıkları yaklaşık olarak 17,3 milyar dolara ulaştı. Ancak, Grayscale’in spot Bitcoin ETF’sinden önemli sermaye çıkışları gözlemlendi. Son beş günde yalnızca yatırımcılar 89,9 milyon dolar çekilirken, Ocak ayından bu yana net 1,6 milyar dolarlık bir çıkışa katkıda bulundular.

Erken liderliğine rağmen, Grayscale’in Bitcoin ETF piyasasındaki üstünlüğü azalıyor gibi görünüyor. Fidelity ve BlackRock, ticarete başlangıcından itibaren önemli pazar payları kazandılar. Örneğin, Fidelity ve BlackRock Bitcoin ETF’leri aynı haftada sırasıyla 37,3 milyon dolar ve 18,7 milyon dolarlık net girişler yaşadı, bazı piyasa likidite sorunlarına bir nebze rahatlama sağladı.

Bitwise CEO’su, Bitcoin ETF’lerinin kayıtlı yatırım danışmanları (RIAs) ve çoklu aile ofisleri tarafından benimsenmesini “gizli ama önemli” olarak tanımlıyor. Büyük finansal kuruluşların Bitcoin piyasasını sessizce detaylı bir şekilde değerlendirdiğine dikkat çekiyor.

Farside verilerine göre, GBTC 10 Nisan’da 17,5 milyon dolarlık bir çıkış yaşadı; bu, 9 Nisan’da kaydedilen 154,9 milyon dolarlık çıkışa kıyasla önemli bir azalmadır. Daha önceki en düşük rakam, GBTC’nin 26 Şubat’ta 22,4 milyon dolarlık bir çıkış gerçekleştirdiği zamandı. Ocak ayından bu yana günlük GBTC çıkış ortalaması 257,8 milyon dolardır.

GBTC, 2015 yılında piyasaya sürüldü ve Ocak ayında bir ETF’ye dönüştü; Grayscale’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı bir dava kazanmasıyla birlikte, daha önce reddettiği bir GBTC dönüşüm teklifini gözden geçirmeye zorlandıktan sonra dokuz diğer spot Bitcoin ETF’sinin piyasaya sürülmesiyle.

Iflas eden kripto borç verme firması Genesis, yaklaşık 36 milyon GBTC payını elden çıkardı ve 32.041 Bitcoin almak için sattı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.