Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Bitcoin’i resmi para birimi yapacak ülkeler

0

Geçtiğimiz yıl Bitcoin tarhinde bir ilk gerçekleşti ve Bitcoin ilk defa bir ülke tarafından resmi para birimi haline getirildi. Mimai 2021 Bitcoin konferansında El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’i yasal para haline getirecekleri müjdesini verdi ve yıl bitmeden yasal prosedür tamamlandı.

7 Eylül 2021’den bu yana Orta Amerika Ülkesi El Salvador’un resmi para birimi Bitcoin. Ülkenin her noktasında Bitcoin artık yaygın olarak kullanılıyor.

Nigel Green Açıkladı: ADA Gelecek Ay Patlamaya Hazır! • Girişimio

Son olarak Orta Afrika Cymhuriyeti meclisi de Bitcoin’i yasal para birimi haline getirme kararı aldı. Mali danışmanlık firması deVere Group CEO’su Nigel Green,yıl tamamlanmadan önce en az iki ülkenin daha Bitcoin’i resmi para birimi haline getireceğini belirtti.

Green, yeni bir şirket bloğunda ocak ayında yaptığı tahmini yineledi ve 2022’de en az üç ülkenin BTC’yi resmi para yapacağını söyledi.

“Ocak ayında, en az üç ülkenin 2022’de dünyanın en büyük kripto para birimi yasal para ilan edeceğini tahmin etmiştim. Biri bunu zaten yaptı. Bitcoin’in yıl sonundan önce en az bir Afrika ve bir Orta veya Latin Amerika ülkesinde yasal para olarak kabul edilmesini bekliyorum.”

Green, Tanzanya’nın Afrika’da muhtemel bir aday olduğunu bu ülkenin 2021’de merkez bankasının kripto para birimlerini ele alacak bir başkanlık yönergesi hazırladığını belirtti. Latin ve Orta Amerika’da, sıradaki potansiyel adayın ise Paraguay veya Meksika’dan biri olabileceğini söyledi.

“Latin ve Orta Amerika’da, sıradaki potansiyel aday Paraguay veya Meksika olabilir. Ülkedeki Bitcoin ve kripto para birimlerinin ticaretini ve madenciliğini düzenlemek için Paraguay’da bir yasa tasarısı geçti. Aralık ayında Senato’dan geçen bu yasa, yaygın olarak Bitcoin’i yasal para yapmanın ilk adımı olarak kabul ediliyor. Meksika’da ise bir politikacı ülkenin El Salvador’u takip etmesi gerektiği konusunda açıklamalar yapıyor.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,050 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %1,42 değer kaybetti.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.