Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,071.86
-91.69
Ethereum
$3,557.16
+55.13
Dogecoin
$0.14
0
Ripple
$0.49
+0.02
Binance Coin
$605.02
+1.51
Litecoin
$79.06
+1.14
Monero
$175.82
+5.5
Cardano
$0.41
-0

Bitcoin’de Türkiye Kaçıncı Sırada?

0

Dünyada en çok Bitcoin ve kripto paraları destekleyen ülkeleri açıklandı. Coincub’un paylaştığı veriler kripto piyasasının gündemine oturmuş durumda. Coincub’un son raporuna göre, Almanya artık dünyadaki en Bitcoin dostu ülkesi olduğu kanıtlandı. Singapur‘un yerini alan AlmanyaBitcoin‘e destek vermeye devam ediyor.

Analiz firması Coincub, geçtiğimiz yıl içinde Avrupa’nın en büyük ekonomisi olan Almanya’nın Singapur’u geçmesine yardımcı olan gelişmelerin neler olduğunu açıkladı. Coincub, paylaştığı son rapor için şu açıklamalarda bulundu:

ALMANYA ZATEN DÜNYANIN EN BÜYÜK BİTCOİN DOSTU ÜLKELERİNDEN BİRİ. ÜLKE AYRICA ABD’NİN YANI SIRA EN FAZLA SAYIDA BİTCOİN YATIRIMCISINA SAHİP.
“ABD’DEN DAHA KÜÇÜK BİR NÜFUSA SAHİP OLMASINA RAĞMEN ALMANYA, GSYİH İLE KRİPTOYA DAHA DA BÜYÜK BİR BAĞLILIK GÖSTERİYOR”

Almanya’nın geçtiğimiz dönemlerde de, dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para destekçilerinden olduğunu söyleyen Coincub, artık ABD‘nin yanı sıra en fazla sayıda BTC yatırımcısına sahip olduğunu vurguluyor.Paylaşılan listeye göre Singapur artık ikinci sırada yer alırken, Amerika Birleşik Devletleri ise üçüncü sırada yer alıyor. Bu üç büyük devleti ise sırasıyla Avustralyaİsviçre ve Hong Kong izliyor.

Paylaşılan listeye göre 21 puan ile 35. sırada yer alan TürkiyeEl Salvador‘un 1 kademe üstünde yer alması dikkat çekiyor. Hükümet yönetmeliğinden sadece 2 puan alabilen ülkemiz, ilerleyen günlerde yürürlüğe girecek olan kripto para yasası ile çok daha üst sıralara yükseleceği tahmin edilmekte.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.