Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,743.01
-199.65
Ethereum
$3,836.35
+88.4
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$601.81
-0.42
Litecoin
$83.94
-0.8
Monero
$142.56
+1.27
Cardano
$0.46
-0

Bitcoin balina hareketleri artmaya başladı: Terra 2.500 BTC daha aldı

0

Son günlerde gerçekleşen Bitcoin işlemleri, günlük 1 milyon doları aşan hacimle yaklaşık 4.000 büyük miktarlı işlemlerle devam ediyor. 

Santiment tarafından sağlanan bu veriler, Nisan ayında görülen düzeltmenin ardından Bitcoin fiyatında bir yükseliş belirtisi olarak yorumlanıyor. Mart ayının son iki haftasındaki yükseliş yerini ikinci çeyreğin başında düzeltmeye bıraktı. Geçen ay açgözlülük seviyesine kadar ulaşan Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi de yeniden korku bölgesine geri döndü. 

Görünümün olumsuz olmasına rağmen Santiment verileri, Bitcoin ağındaki yüksek miktarlı transferlere dikkat çekiyor. Veriler, günlük olarak ortalama 1 milyon dolar hacimle 4.000 balina işleminin varlığını gösteriyor. Hafta içi işlemleri olarak kaydedilen bu rakamlar, hafta sonu işlemlerinde ise azalıyor.

Balina hesapları biriktirmeye devam ediyor

Yüksek miktarlı işlem aktiviteleri, balinaların sadece Bitcoin değil, başta Cardano olmak üzere diğer altcoin’leri de düzenli şekilde biriktirdiklerini gösteriyor. Bu birikim aktiviteleri ise piyasa katılımcıları arasında bir sonraki yükseliş hareketinin bir göstergesi şeklinde yorumlanıyor.

Diğer yandan bu verileri destekleyecek diğer bir gelişme, kripto borsalarında azalmaya devam eden Bitcoin bakiyesi. Yatırımcıların kripto varlıklarını harici cüzdanlarına çekmesi da yükseliş beklentisi olarak yorumlanıyor.

Bitcoin'de Balinalar Hareketlendi! Fiyatlara Etkisi Ne Olacak? İşte  Detaylar... - Haberler Ankara

Terra’nın UST rezervi için son Bitcoin alımları BTC fiyatını tetikleyecek mi?

Bugün Bitcoin fiyatı, 48.000 doları kıramadı ve sonrasında başlayan düşüş trendinde 39.500 dolara kadar geriledi. Dünden bu yana ise BTC/USD’nin yeniden 40.000 dolara geri dönme çabaları devam ediyor.

En yeni ve bilinen Bitcoin balinalarından biri olan Terra’nın kâr amacı gütmeyen kuruluşu Luna Foundation Guard, dip seviyelerden 2.500 BTC daha aldı. Terra ağının sabit kripto varlığı UST için Bitcoin rezervi oluşturma çabaları içinde LFG, düzenli olarak Bitcoin biriktirmeye devam ediyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.